Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Aktualności urzędowe

czwartek, 13 grudnia 2018
Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości stanowiących własność m.st. Warszawy w trybie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.
Przedstawione poniżej informacje dotyczą przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe stanowiących własność m.st. Warszawy.
poniedziałek, 20 listopada 2017
Duże problemy z rejestracją pojazdów – ministerialny system nie działa sprawnie
W związku z wadliwym działaniem systemu - uruchomionego przez Ministerstwo Cyfryzacji - CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), występują duże trudności z rejestracją pojazdów. Problemy te nie są zależne od Urzędu m.st. Warszawy.
poniedziałek, 5 czerwca 2017
Zmiany w obsłudze klienta w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców
Zmiany w obsłudze klienta Urzędu m.st. Warszawy w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców
środa, 31 maja 2017
Zmiana siedziby Terenowego Punktu Paszportowego w Urzędzie m.st. Warszawy
Terenowy Punkt Paszportowy przeniesiony z siedziby przy ul. Starynkiewicza 7/9.
środa, 31 maja 2017
Zmiana siedziby Biur Urzędu m.st. Warszawy
Informujemy, że w związku z reorganizacją Urzędu m.st. Warszawy swoje siedziby zmieniło Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Biuro Ochrony Środowiska oraz Biuro Spraw Dekretowych.
poniedziałek, 29 maja 2017
Stołeczny Konserwator Zabytków bez rozporządzenia MKiDN
Uchylono rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 14 października 2015 r. Do czasu wejścia w życie nowego rozporządzenia nie będą wydawane decyzje administracyjne.
wtorek, 23 maja 2017
Zmiany w obsłudze klienta Urzędu m.st. Warszawy w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców.
Od 5 czerwca 2017 r. (poniedziałek) wnioski o legalizację pobytu cudzoziemców przyjmowane będą w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Jagiellońskiej 54 w Warszawie (Centrum Wielokulturowe, przystanek komunikacji miejskiej - pl. Hallera).
poniedziałek, 9 stycznia 2017
Sprawy związane z podziałem geodezyjnym nieruchomości w Biurze Geodezji i Katastru
Z dniem 1 stycznia 2017 roku Biuro Geodezji i Katastru przejęło prowadzenie spraw związanych z podziałem geodezyjnym nieruchomości.
piątek, 30 grudnia 2016
Informacja dla posiadaczy Karty Polaka, zamierzających osiedlić się w Polsce i złożyć wniosek o świadczenie pieniężne
Z dniem 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 15 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o Karcie Polaka (Dz. U. z 2016 r. poz. 2066) oraz ustawy o cudzoziemcach, która wprowadza zmiany do sposobu przyznawania i realizacji świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka, zamierzających osiedlić się w Rzeczypospolitej Polskiej.
czwartek, 8 września 2016
Urzędy dzielnic wspierają akcję Nieskradzione.pl
Od września każdy mieszkaniec odbierając dowód osobisty otrzyma informację, jak chronić swoje dokumenty i swoją tożsamość.