Warszawa na Święta

o Świętach

Warszawa na Święta - warsztaty, konkursy, gotowanie

Wejdź na profil miasta na Facebooku i odczaruj z nami Święta Bożego Narodzenia!
W ramach wydarzenia Warszawa na Święta na profilu Miasta Stołecznego Warszawy na Facebooku odbędą się warsztaty, konkursy i wydarzenia z zakresu świątecznego gotowania, ozdabiania domu i pieczenia pierniczków, w których udział będzie mógł wziąć każdy warszawiak, niezależnie od wieku! W konkursach będzie można wygrać choinki oraz przygotowane na tę okazje świąteczne plakaty.

28 i 29 listopada podpowiemy, jak przygotować piękne ozdoby świąteczne w duchu less waste, ograniczając ilość odpadów i jednocześnie świetnie się bawiąc! Warsztaty poprowadzi blogerka Katarzyna Ogórek. Najlepsze z ozdób wykonanych w domu będzie można zgłosić do konkursu.

5 i 6 grudnia razem z Natalią Kudelą warszawiacy będą mogli nauczyć się jak zrobić i ozdobić świąteczne pierniczki, aby zachęcały nie tylko pysznym smakiem, ale również wyjątkowym wyglądem. Odbędzie się również konkurs na najlepsze warszawskie pierniczki.

Od 5 grudnia będzie można obejrzeć także cykl cotygodniowych filmików przygotowany przez Jagnę Niedzielską na temat przygotowywania świąt w duchu less waste. Prowadząca pokaże, jak ograniczać marnowanie jedzenia i kreatywnie wykorzystywać jego nadmiar po światach.

Planujemy także m.in quiz warszawski, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta, przyjazne środowisku święta. Zaprosimy także do Świątecznego Kolędowania, w którym zachęcamy warszawiaków do przesyłania nagrań z domowego kolędowania. Najlepsze filmiki zostaną nagrodzone, a z nadesłanych materiałów stworzymy wspólną Warszawską Kolędę, która zostanie opublikowana tuż przed świętami na profilu miasta na Facebooku.

Zapraszamy do udziału!

ozdoby less wastePokazaliście, że można stworzyć naprawdę piękne i kreatywne ozdoby w duchu less waste! Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie! Zobaczcie najciekawsze prace, jakie do nas wpłynęły! Pełną listę laureatów znajdziecie tu, a inne ciekawe dekoracje tu

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia świątecznych dekoracji less waste, podczas których razem z Kasią Ogórek, twórczynią najpopularniejszego w Polsce bloga z kategorii „Zrób to sam” – www.twojediy.pl pokażemy jak z rzeczy, które pozornie nadają się do wyrzucenia stworzyć efektowne ozdoby bożonarodzeniowe. To idealna propozycja na wspólne spędzanie czasu, kreatywną zabawę oraz jednocześnie dobre działanie dla środowiska.

W sobotę 28 listopada dowiecie się jak z papierowych torebek wyczarować niezwykłą gwiazdę, która w każdym wnętrzu stworzy świąteczny klimat. Wykorzystamy niepotrzebne już torebki śniadaniowe, papierowe torby na zakupy i inne opakowania, które wpadną nam w ręce.

W niedzielę, 29 listopada wspólnie stworzymy lampiony i łańcuch na choinkę ze skórek pomarańczy. Ozdoby nie tylko będą się pięknie prezentować, ale także wspaniale pachnieć. Dodatkowo można mieć pewność, że własnoręczne wykonanie tych świątecznych dekoracji oraz danie drugiego życia rzeczom przyniesie ogromną satysfakcję.

https://fb.me/e/1QNO24CRQ

KONKURS!
Po zrobieniu ozdób koniecznie weźcie udział w naszym konkursie! Wystarczy, że sfotografujecie zrobione własnoręcznie ozdoby, a zdjęcie prześlecie do nas! 100 twórców najpiękniejszych ozdób nagrodzimy pięknymi choinkami. Do wygrania piękne choinki!

Regulamin konkursu z przedłużonym terminem zgłaszania znajdziecie w plikach do pobrania.

warszawskie pierniczkiWasze warszawskie pierniczki 🍪 prezentują się pięknie! Dziękujemy za zdjęcia smakołyków nadesłane w konkursie! Pełną listę laureatów znajdziecie tu.

Trudno sobie wyobrazić bez nich święta Bożego Narodzenia. Zapach tych własnoręcznie zrobionych wprowadza wyjątkową atmosferę. A dekorowanie może stać się świetną zabawą dla całej rodziny. To pierniczki - bo o nich mowa - będą bohaterem naszych kolejnych warsztatów.

Na warsztaty z pieczenia i dekorowania pierniczków zapraszamy razem z twórczynią bloga poświęconego wypiekom - Mała Cukierenka.

W dwóch odcinkach pokażemy jak upiec i udekorować wyjątkowe pierniczki.

W sobotę 5 grudnia, o godz. 16 - dowiecie się, jak upiec pierniczki, także w wersji wegańskiej.

W niedzielę, 6 grudnia, o godz. 16 - odbędą się warsztaty, na których dowiecie się, jak udekorować pierniczki.

https://fb.me/e/VRMsy7h4

KONKURS!
Wykorzystajcie nasz wspaniały przepis i upieczcie własne pyszne pierniczki, którze kojarzyć się będą z Warszawą. Prześlijcie do nas ich zdjęcie i wygrajcie przepiękne choinki!

Regulamin konkursu znajdziecie w plikach do pobrania.

warszawskie kolędowanie

W Polsce rodzinne kolędowanie zawsze było ważnym punktem świątecznych tradycji. Pierwsza zaintonowana kolęda przy wigilijnym stole zawsze jest emocjonującym momentem. Wspólne śpiewanie kolęd staje się mostem łączącym pokolenia. Czymś co pozwala czuć się nam częścią wspólnoty.

Właśnie dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkich warszawiaków do wspólnego kolędowania. Znaleźliśmy sposób na to, by, mimo dzielącego nas dystansu, nasze głosy zabrzmiały w harmonii.

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do tego wyjątkowego projektu, może wysłać nagranie wybranej kolędy w autorskim wykonaniu wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres mailowy koledy@businessasndculture.pl. Spośród nich nasze Jury wyłoni i nagrodzi te najbardziej interesujące.

Z najciekawszych nagrań zmontujemy jeden wyjątkowy film tworząc wspólną Warszawską Kolędę.
Jako finał cyklu Warszawa na święta pojawi się 23 grudnia na profilu Miasta Stołecznego Warszawy.

Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy. Na Wasze zgłoszenia czekamy do godziny 15.00 we wtorek 15 grudnia.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

warszawski quiz Świąteczny

Kolejną świąteczną niespodzianką, którą przygotowaliśmy dla Was w okresie przedświątecznym jest quiz z wiedzy o Warszawie. Od 18.12 od godz. 10:00 do 19.12 do 23:59 będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Wystarczy odpowiedzieć na 30 pytań, które nie powinny sprawić problemu żadnemu warszawiakowi. Sprawdzicie się klikając w link, który udostępnimy na profilu miasta na Facebooku. Wyłaniając zwycięzców będziemy brali pod uwagę zarówno poprawność, jak i szybkość udzielanych odpowiedzi. Dla najlepszych uczestników przewidzieliśmy aż 80 wyjątkowych plakatów świątecznych.

Quiz dostępny pod linkiem
https://www.testportal.pl/test.html?t=DtRPXcgN6puj

kartki

Kartka


Kartka


Kartka


Kartka


pliki do pobrania