Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zakochaj się w Warszawie!

opublikowany: piątek, 16. lipca 2004 - 1:01,

"Zakochaj się w Warszawie" – to hasło będzie promować stolicę w kraju i zagranicą. Wczoraj w Pałacu Kultury i Nauki rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Biuro Promocji Miasta. Ku zaskoczeniu wszystkich wygrały cztery osoby, które niezależnie od siebie wymyśliły ten sam slogan. Teraz podzielą się główną nagrodą - 15 tys. zł.
- To bardzo sympatyczne, wieloznaczne hasło. Cieszę się, że warszawiakom stolica kojarzy się z miastem, w którym można się zakochać. Dodatkowym walorem hasła jest to, że łatwo przetłumaczyć je na obce języki.– powiedział dyrektor biura promocji miasta Tadeusz Deszkiewicz.
Jego zdaniem konkurs "Lubisz twoje miasto, wymyśl twoje hasło" był doskonałą zabawą, integrująca mieszkańców stolicy. Konkurs cieszył się olbrzymią popularnością - napłynęło blisko 2000 propozycji. Spośród nich jury wyłoniło 10 finalistów a najlepsze hasło wybrali sami warszawiacy.
Wygrały cztery osoby: Irena Zdrożna, Anna Wojciechowska Sobczyk, Jarosław Kołakowski i Jan Roman. Jury przyznało też drugą nagrodę Dorocie Gryglik za slogan: "Miasto w twoim rytmie".
Wyróżnienia zdobyły m.in.: "Warszawa – miasto warte zachodu"," Warszawa – stare miasto, nowy świat", "Warszawa – zawsze jesteś w centrum", "Warszawa rusza", "Warszawa. Tu żyjesz naprawdę", "Warszawa@Europa".

Osobno, ze zdjęciem zwycięzcy:
Jan Roman – autor zwycięskiego hasła, student V roku socjologii na Uniwersytecie Warszawskim
- Interesuje się komunikacją społeczną. Marzę o pracy w marketingu. Wiem, że dobre hasło powinno być emocjonalne i budzić pozytywne skojarzenia. Uznałem, że mój apel "Zakochaj się w Warszawie" spełnia te zadania. Mam nadzieję, że zastosuje się do niego wiele osób. I będą w Warszawie szczęśliwe.