Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Przyspiesz rozwój swojego start-upa z CP Smolna

published: thursday, 30. july 2015 - 9:40, Tomasz Demiańczuk

Bądź jednym z 40 startupów biorących udział w warszawskim akceleratorze. Tylko do niedzieli, 2 sierpnia, warszawskie start-upy mogą się zgłaszać do programu akceleracyjnego, w którym ambitne młode biznesy dostaną szansę na szybszą i efektywną komercjalizację.


Miasto Stołeczne Warszawa wraz z Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Fundacją Rozwoju Innowacji Med INN zaprasza do aplikowania w pierwszym dofinansowanym przez Urząd Miasta programie akceleracyjnym. Przedsięwzięcie skierowane jest do firm MŚP (startupów) działających na terenie Warszawy, głównie w obszarze life science, technologii materiałowych, optoelektroniki, energii, IT/ICT, a także w innych branżach. Tylko 40 najbardziej ambitnych i ciekawych pomysłów otrzyma wsparcie w tym pilotażowym programie.

Program akceleracyjny w Centrum Przedsiębiorczości Smolna to nasz kolejny krok w tworzeniu Warszawy innowacyjnej, w której rozwija się nowoczesna gospodarka oparta na wiedzy i badaniach naukowych. Dajemy młodym przedsiębiorcom możliwość rozwoju kompetencji i zdobycie doświadczenia w każdym aspekcie, który jest ważny dla biznesu – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Program akceleracyjny to 25 dni efektywnych sesji mentoringowych, praktycznej wiedzy i bezcennych kontaktów. Składa się z dwóch etapów, podczas których szerokie grono doświadczonych mentorów i praktyków biznesu wesprze młodych przedsiębiorców doświadczeniem m.in. w zakresie komunikacji wartości dla wybranych grup klientów, oceny opcji rozwoju, planowania przewagi konkurencyjnej, analizowania otoczenia. Zaprezentowane zostaną również dobre praktyki oraz zachowania, których należy unikać. W pierwszym etapie - "Sprincie", czyli 4-dniowej akceleracji wyłonionych zostanie 20 finalistów. Drugi etap to miesięczna akceleracja finalistów zakończona prezentacją firm przed inwestorami i klientami (DemoDay). Łącznie uczestnicy otrzymają 6 tygodni intensywnego wsparcia biznesowego. Warsztaty i spotkania będą się odbywały w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, na warszawskim Powiślu.

Unikalność tego programu polega na skutecznym łączeniu młodych i kreatywnych przedsiębiorców z doświadczonymi mentorami. Współpraca ta kończy się zaprezentowaniem firm przed inwestorami i klientami (tzw. DemoDay), a nabyte umiejętności są wykorzystywane przez uczestników niemal natychmiast.

Rekrutacja do programu trwa do 2 sierpnia br. i odbywa się przez formularz on-line. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat związanych z udziałem w programie.

Więcej informacji o programie i terminach: www.waw.ac.