Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

2020 Budżet

opublikowano: wtorek, 17. marzec 2020 - 8:16, admin

Szanowni Państwo

W roku 2020 będziemy kontynuować zmiany rozpoczęte w Warszawie wraz z początkiem mojej kadencji na stanowisku Prezydenta m.st. Warszawy. Po tym jak we wrześniu 2019 r. oddaliśmy do dyspozycji pasażerów trzy nowe stacje II linii metra na Pradze-Północ i Targówku - Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka, w 2020 r. planujemy otwarcie kolejnych trzech stacji na odcinku wolskim.

Równie ważne co duże inwestycje w rozwój infrastruktury miejskiej są dla mnie projekty społeczne oraz działania na rzecz poprawy stanu środowiska. W ramach walki ze smogiem kontynuujemy likwidację starych pieców, tzw. „kopciuchów”, przyłączenie kolejnych budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej, termomodernizację, dofinansowanie modernizacji kotłowni oraz wykorzystania energii odnawialnej.

W trosce o zdrowie mieszkańców realizujemy programy zdrowotne, w tym nowy program dla seniorów - bilans 70- i 80-latka. Od września 2019 r. najmłodsi warszawiacy mają zapewnioną bezpłatną opiekę w żłobkach miejskich oraz prywatnych. W 2020 r. miasto będzie finansować z budżetu ponad 13 tys. miejsc w żłobkach dla dzieci. Kontynuujemy budowę nowych żłobków, a także przedszkoli i szkół, będziemy również budować i modernizować budynki komunalne.

Pełna wersja „Budżetu miasta stołecznego Warszawy na 2020 rok” jest dostępna na stronie www.um.warszawa.pl w zakładce „Finanse miasta” oraz www.bip.warszawa.pl w zakładce „Budżet i polityka finansowa m.st. Warszawy”. Chętni mogą zapoznać się z budżetem także w siedzibie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przy ul. Kredytowej 3.

Zapraszam do lektury "budżetu w pigułce".Prezydent m.st. Warszawy
Rafał Trzaskowski