Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zobacz wystawę „Zielony klimat” w PKiN

opublikowany: wtorek, 12. listopada 2013 - 13:08, Rafał Motyl
Zobacz wystawę „Zielony klimat” w PKiN. Fot. R. Motyl fot. Zobacz wystawę „Zielony klimat” w PKiN. Fot. R. Motyl

Trwający szczyt klimatyczny to nie tylko rozmowy o środowisku na najwyższym szczeblu, lecz także okazja do edukowania i propagowania ekologicznych postaw. Od dziś aż do zakończenia COP19, w Pałacu Kultury i Nauki będzie można oglądać wystawę „Zielony klimat”.


Symbolicznego otwarcia wystawy dokonały Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Beata Jaczewska.

Przez dwa tygodnie oczy całego „zielonego” świata będą zwrócone na Stadion Narodowy i Warszawę. Chcemy odpowiednio wykorzystać ten czas, pokazując, że każdy ma wpływ na stan otaczającej nas przyrody. Dzięki wystawie „Zielony klimat” otrzymujemy tę wiedzę w interesującej, multimedialnej pigułce. Jestem przekonana, że różnorodność eksponatów i forma ekspozycji przypadnie do gustu wszystkim zwiedzającym – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ekspozycja jest częścią miejskiego programu edukacji ekologicznej, poświęconego zmianom klimatycznym oraz ochronie środowiska. Wystawa została zaprojektowana z myślą o młodzieży gimnazjalnej, licealnej i akademickiej. Jest również skierowana do turystów i obcokrajowców - opisy poszczególnych elementów wystawy i aplikację multimedialną przygotowano także w języku angielskim.

Wystawa jest „Zielony klimat” wpisuje się w hasło konferencji COP19, którą właśnie gościmy w Warszawie. To hasło brzmi „I care” i oznacza, że od każdego z nas zależą losy Ziemi, klimatu i środowiska, w którym żyjemy. Mam nadzieję, że wystawa będzie dla Państwa inspiracją, jak chronić klimat i Ziemię, jak zachować dobra natury dla przyszłych pokoleń – powiedziała podczas otwarcia wystawy minister Jaczewska.

Ekspozycję w PKiN będzie można oglądać w godz. 10.00-18.00 przez cały czas trwania szczytu klimatycznego, aż do 22 listopada. Wystawa „Zielony klimat” została objęta honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP, Anny Komorowskiej.

Pliki do ściągnięcia

  1. Wystawa Zielony klimat - kalendarz wydarzeń (plik: zielony_klimat-kalendarz_pl_druk.pdf, rozmiar pliku: 1723.04 KB)