Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zmiany w ruchu drogowym

opublikowany: czwartek, 5. października 2017 - 15:41, Magdalena Łań

Dwie wymiany nawierzchni, imprezy sportowe – biegi uliczne i mecz na stadionie PGE Narodowym - spowodują zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej w najbliższy weekend.


Drogowcy wymienią nawierzchnię w dwóch dzielnicach – na Targówku i w Wawrze. Prace rozpoczną się w piątek, 6 października od godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku, 9 października do godz. 5.00.

Na Targówku wymieniana będzie nawierzchnia na ul. Zabranieckiej pomiędzy ul. Księżnej Anny a torami kolejowymi. Ominąć wyłączony z ruchu odcinek można ulicami Księżnej Anny, Rzeczną i Księcia Ziemowita. W Wawrze zamknięta dla ruchu będzie ul. Techniczna na odcinku od ul. Złotej Jesieni do skrzyżowania ul. Walcowniczej z Narcyzową. Wymianą nawierzchni zostanie objęty fragment ul. Hiacyntowej, Petunii oraz Walcowniczej. W ramach prac wyremontowany będzie także chodnik po zachodniej stronie, na odcinku od ul. Narcyzowej do początku ul. Technicznej oraz przystanek autobusowy na ul. Walcowniczej. Połączenia z ul. Techniczną nie będą miały ul.: Napoleona Bonaparte, Lokalna, Przełęczy, Gruntowa, Margerytki; z ul. Hiacyntową  - ul. Kłodzka oraz z ul. Walcowniczą – ul. Czekanowska. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Izbicką i Patriotów. Autobusy linii 115, 142, 213 i N22 zostaną skierowane na trasy zmienione:

  • 115: MOKRY ŁUG - … - Żegańska - Patriotów - Walcownicza - Bystrzycka - Ochocza - Narcyzowa - Walcownicza - CZEKANOWSKA (powrót: Walcownicza - Patriotów);
  • 142: WIATRACZNA - … - Przewodowa - Patriotów - Bysławska -Wał Miedzeszyński - BŁOTA;
  • 213: GOCŁAW - … - Izbicka - Zagórzańska - Złotej Jesieni - Podkowy - ALEKSANDRÓW;
  • N22: DW. CENTRALNY - … - Przewodowa - Patriotów - Walcownicza - Bystrzycka - Ochocza - Narcyzowa - Walcownicza - CZEKANOWSKA (powrót: Walcownicza - Patriotów).

Od piątku, 6 października od godz. 22.00 planowana jest zmiana organizacji ruchu na ul. M. Kasprzaka, w rejonie ulic: Rogalińskiej, Skierniewickiej i E. Zegadłowicza. Ruch z jezdni północnej – prowadzącej  w kierunku Bemowa zostanie przeniesiony na tymczasową jezdnię po południowej stronie ulicy. Na tym odcinku kierowcy będą mieli po dwa pasy ruchy w każdą stronę. Jadąc ul. M. Kasprzaka od strony Centrum nie będzie można skręcić w ul. Rogalińską. Nie będzie również możliwości wyjazdu z ul. Rogalińskiej. Jadąc od strony Bemowa nie będzie można skręcić w ul. E. Zegadłowicza. Utrzymany będzie wjazd i wyjazd na posesję numer 18/20. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca kwietnia.

W sobotę, 7 października odbędzie się kolejna edycja biegu Samsung Irena Women’s Run. Pięciokilometrowa trasa będzie prowadziła z Agrykoli przez Łazienki Królewskie oraz Aleje Ujazdowskie. Start planowany jest na godz. 12.00. Uczestniczki biegu przebiegną przez Łazienki Królewskie, a następnie ulicami: J. Gagarina (jezdnia w kierunku centrum) – Belwederska – Al. Ujazdowskie – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka do mety na Agrykoli. Swoje trasy zmienią autobusy linii: 107, 108, 116, 118, 159, 162, 166, 180, 222, 503.

W niedzielę, 8 października o godz. 12.15 odbędzie się V Bieg RUNBERTÓW. Dla biegaczy na dystansie 5 km start i meta będą miały miejsce na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej,  al. Gen. Antoniego Chruściela „Montera” 103. Trasa biegu prowadzić będzie: al. gen. Antoniego Chruściela „Montera”,  Bombardierów, Zawodową, Kadrową, Magenta, Listonoszy, Kamaszniczą, Jerzego, Pacholęcą, Kadrową  i dalej w kierunku Akademii Obrony Narodowej do al. Gen. Antoniego Chruściela i mety. Autobusy linii 115, 143, 196 oraz 199  w godz. 11.00 – 13.30 mogą zostać skierowane na trasy objazdowe.

W niedzielę, 8 października na PGE Narodowym odbędzie się mecz Polska – Czarnogóra. Od godz. 15.00 do 18.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Księcia Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Po zamknięciu strefy Saskiej Kępy, autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą kursowały ul. Francuską i pojadą objazdem ulicami Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona. W przypadku zamknięcia przez policję Mostu Józefa Poniatowskiego i al. Zielenieckiej na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521.
Po zakończeniu meczu powrót do domów zapewnią autobusy linii: 509 (AL. ZIELENIECKA – NOWODWORY i ADAMPOLSKA – GOCŁAW), i 904 (BEREZYŃSKA – RONDO WIATRACZNA).

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami oraz imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.