Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zmiany na wybrzeżu, budowie metra i frezowanie

opublikowany: środa, 15. lipca 2020 - 15:56, Paweł Olek

W czwartek, 16 lipca, wykonawca przebudowy praskiego wybrzeża wprowadzi zmiany w ruchu w rejonie ul. Okrzei, a w poniedziałek na wlocie ul. Ratuszowej.


W piątek, 17 lipca na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich uruchomione zostanie tymczasowe rondo. W najbliższy weekend czeka nas również frezowanie ul. Wołoskiej.

Zmiany na praskim wybrzeżu
Wykonawca prac związanych z budową zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu oraz przebudowy ciągu ul. Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie w czwartek, 16 lipca, ok. godz. 12.00 wprowadzi zmiany w rejonie ul. Okrzei. Powiększy się plac budowy, a kierowcy już przed skrzyżowaniem z ul. Okrzei będą musieli przejechać na drugą jezdnię. Zmiany będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów. Przejście dla pieszych w stronę zoo będzie możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy. Natomiast rowerzyści, jadący drogą po zachodniej stronie ulicy, na wysokości ul. Okrzei będą musieli zjechać na ścieżkę rekreacyjną nad Wisłą.

Natomiast, w poniedziałek, 20 lipca, ok. godz. 12.00 zamknięty zostanie wlot ul. Ratuszowej od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy, jadący ul. Wybrzeże Szczecińskie, nie będą mieli możliwości skrętu w prawo w ul. Ratuszową. Ruch dla wyjeżdzających z ul. Ratuszowej odbywać się będzie bez zmian – mogą oni jedynie skręcić w prawo.

Zmiany na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich
Na ul. Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, trwa budowa stacji metra C04 „Powstańców Śląskich”. Wykonawca II linii metra rozpoczął budowę układu korytarzy pod skrzyżowaniem ul. Powstańców Śląskich z Górczewską, którymi pasażerowie przejdą w przyszłości do stacji. Te prace wymagają zajęcia środka skrzyżowania. W ostatnich dniach wykonawca przebudowywał skrzyżowanie, by ruch odbywał się jak na rondzie, omijając teren budowy. W piątek, 17 lipca, o godz. 22.00 ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie. Utrzymane zostaną wszystkie relację skrętne. Od sobotniego poranka będzie funkcjonowała również sygnalizacja świetlna. Wokół ronda wytyczona została droga rowerowa. Utrzymane będą również przejścia dla pieszych na wszystkich wlotach. Tramwaje na swoje tory nie wrócą jeszcze przez ponad tydzień. Ich powrót planowany jest od 24 lipca.

Frezowanie ul. Wołoskiej
W weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wyremontują nawierzchnię jezdni ul. Wołoskiej prowadzącej w kierunku ul. Rzymowskiego. Od piątku, 17 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 20 lipca, do ok. godz. 4.00, jezdnia będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Woronicza do Marynarskiej. Jadący ul. Wołoską od strony centrum będą musieli skręcić na skrzyżowaniu z ul. Woronicza, nie będzie możliwości jazdy dalej na wprost. Objazd zamkniętej jezdni będzie poprowadzony ulicami: Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska lub Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu.

W czasie prac połączenie z ul. Wołoską stracą ulice Konstruktorska i Domaniewska (od strony ul. Suwak) oraz droga wyjazdowa z terenu biurowców (przed kładką). Uwaga, jadący ul. Wołoską w kierunku centrum nie będą mogli skręcić w lewo w ulice Domaniewską i Konstruktorską. Nie będzie także możliwości przejazdu na wprost w ciągu ul. Domaniewskiej. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ul. Samochodową do Woronicza i dalej Racjonalizacji. 

Autobusy linii 136 będą kursowały ulicami Postępu i Cybernetyki. Autobusy linii 138 oraz nocnych N01 i N36, w kierunku Bokserskiej i Ursynów Płn., zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – Modzelewskiego. Autobusy linii N36 w wybranych kursach w kierunku Dworca Centralnego będą kursowały ul. Wołoską. Autobusy linii 218 pojadą ulicami: Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Suwak – Konstruktorska, a linii nocnej N33 dojadą do ronda Unii Europejskiej. Te ostatnie w wybranych kursach będą poruszały się ulicami: Domaniewska – Samochodowa – Woronicza – Spartańska. Autobusy linii N34 w kierunku Os. Kabaty pojadą ulicami Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu - Cybernetyki. 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: wtp.waw.pl Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.