Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wystawa „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68” - konferencja prasowa

opublikowany: wtorek, 6. marca 2018 - 16:49, Tomasz Kunert

W środę, 7 marca, o godz. 11.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (ul. Anielewicza 6) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona wystawie "Obcy w domu. Wokół Marca '68" oraz wszystkim wydarzeniom jej towarzyszącym.


Konferencja prasowa połączona z oprowadzaniem odbędzie się z udziałem dyrekcji Muzeum, kuratorek wystawy, Justyny Koszarskiej-Szulc (Muzeum POLIN) i Natalii Romik (Kolektyw SENNA) oraz pana Adama Gryniewicza, emigranta Marca ’68. Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w konferencji oraz oprowadzaniem po wystawie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mdziewulska@polin.pl

Wystawa "Obcy w domu. Wokół Marca '68" ukazuje nie tylko tło historyczne wydarzeń, ale także doświadczenia osób, które je przeżyły. Zwiedzający poznają motywacje i konsekwencje tragicznych decyzji – zostać czy wyjechać? W części ekspozycji opowiadającej o wyjazdach powstanie metaforyczna instalacja nawiązująca do estetyki warszawskiego Dworca Gdańskiego w latach 60, z którego w 1968 roku wyjeżdżały pociągi wypełnione podróżnymi z biletami w jedną stronę. Posłuchamy w niej wywiadów historii mówionej. Obok materiałów historycznych o nastrojach i doświadczeniach Marca '68 opowiadają także liczne działa artystyczne. Zobaczymy m.in. litografię Leszka Sobockiego Otarci, obraz Czas pogardy Erny Rosenstein czy fragmenty filmów Tadeusza Konwickiego i Mariana Marzyńskiego.