Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wymiana nawierzchni i przebudowa przejazdu

opublikowany: wtorek, 24. maja 2016 - 14:00, Tomasz Demiańczuk

W przedłużony weekend, 25-30 maja, drogowcy planują wymianę nawierzchni na ul. Marywilskiej a tramwajarze przebudowę przejazdu przez tory na ul. Grójeckiej. Będą zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej.


Tramwaje Warszawskie na dobre rozpoczęły swój sezon remontowy. Na najbliższy przedłużony weekend, od nocy z 25 na 26 do wczesnych godzin porannych 30 maja, zaplanowały jeszcze jeden remont - przebudowę przejazdu przez tory tramwajowe na ul. Grójeckiej przy ul. J.U. Niemcewicza. Ulicą Grójecką pomiędzy pl. G. Narutowicza a pl. A. Zawiszy nie będą jeździły tramwaje. Zamknięty będzie przejazd przez tory i jadący ul. J.U. Niemcewicza (od strony Al. Jerozolimskich) tylko będą mogli skręcić w prawo w ul. Grójecką (w stronę ul. Kopińskiej) lub zawrócić w ul. Spiską. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: ppłk. M. Sokołowskiego „Grzymały” – Kopińska – Grójecka. Przed skrzyżowaniem zwężone o lewe pasy ruchu będą jezdnie ul. Grójeckiej.

Swoje trasy zmienią tramwaje i autobusy. Trasy linii 1 i 9 zostaną połączone – w Alejach Jerozolimskich i na Pradze Południe będą kursowały „dziewiątki” a do pętli na Annopolu pojadą „jedynki” - zmiana numeru linii nastąpi na pl. A. Zawiszy. Trasy linii 7 i 25 zostaną skrócone do pl. S. Starynkiewicza, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkową linię 79 z pętli P+R Al. Krakowska do pl. G.Narutowicza. Autobusy linii 127, 158 i 159 z ul. J. U. Niemcewicza pojadą w prawo w ul. Grójecką, objadą pl. G. Narutowicza i w ten sposób wrócą na normalną trasę. Uruchomiona będzie linia zastępcza Z9 na trasie pl. G. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimkie – Centrum.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował frezowanie ul. Marywilskiej na odcinku od ul. Płochocińskiej do Trasy Toruńskiej. Wymiana nawierzchni jest połączona z innymi zmianami na tej ulicy. Tam gdzie umożliwia to szerokość jezdni wyznaczone zostaną obustronne pasy ruchu dla rowerów, na skrzyżowaniu z ul. Proletariatczyków pojawi się nowe przejście dla pieszych z azylem a w „cieniu” azylu udało się wyznaczyć miejsce oczekiwania dla rowerzystów skrecających w lewo z ul. Proletariatczyków. Na remontowanym odcinku ulicy wymienione zostaną też krawężniki.

Ulica będzie zamknięta od środy, 25 maja od godz. 22.00 do poniedziałku, 30 maja do godz. 4.00. Na czas frezowania połączenie z ul. Marywilską stracą ulice Daniszewska, Odlewnicza i Inowłodzka. Proponowane objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Trasa Toruńska – Modlińska – Płochocińska; P. Wysockiego – Bazyliańska – L. Kondratowicza – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.