Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wraca deptak na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście

opublikowany: środa, 1. kwietnia 2015 - 15:29, Magdalena Łań
Trakt Królewski w weekendy będzie deptakiem fot. Trakt Królewski w weekendy będzie deptakiem

Od soboty, 4 kwietnia, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zmieniły się w weekendowy deptak. Do końca października w soboty i niedziele wyłączany będzie ruch od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej.


W najbliższy świąteczny weekend tj. od 4 kwietnia od godz. 0.00 do 6 kwietnia do godz. 4.00 rano powróci weekendowa organizacja ruchu na Trakcie Królewskim. Począwszy od najbliższego piątku do końca października, w każdy weekend z ruchu kołowego będzie wyłączana ul. Nowy Świat i ul. Krakowskie Przedmieście. Na odcinku od Ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej powstanie deptak dla mieszkańców i turystów - w tym czasie ulica będzie dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów. Możliwy będzie przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem. Po raz pierwszy po zakończeniu budowy II linii metra weekendowe zmiany obejmą także ul. Nowy Świat.

Linie autobusowe będą kierowane na trasy objazdowe od soboty od początku kursowania do poniedziałku do końca kursowania. Autobusy linii 102 i 105 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska/Browarna, od skrzyżowania Królewskiej i Mazowieckiej, pojadą ul. Mazowiecką, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską, natomiast w kierunku Młynów i Os. Górczewska od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Nowym Światem będą kursowały ul. Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską.

Swoją trasę zmienią również linie 111, 116, 180 i 503. Autobusy w kierunku pętli Esperanto/Chomiczówka/Konwiktorska od ronda de Gaulle’a będą kursowały Al. Jerozolimskimi, Kruczą, Szpitalną, pl. Powstańców Warszawy, Mazowiecką i Królewską, natomiast w kierunku pętli Gocław/Wilanów/Witolin, od skrzyżowania pl. Piłsudskiego z ul. Królewską pojadą ul. Królewską, Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Zgoda, Kruczą i Al. Jerozolimskimi. Natomiast autobusy linii

Autobusy linii 128, 175 w kierunku pętli Pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą ul. Marszałkowską i Królewską, natomiast w kierunku pętli Szczęśliwice/Lotnisko Chopina, od skrzyżowania Moliera z Senatorską będą kursowały ul. Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Zmienią się trasy linii 178 i 518. Autobusy w kierunku pętli Konwiktorska/ Nowodwory, od skrzyżowania Świętokrzyskiej i Mazowieckiej pojadą ul. Mazowiecką, Królewską, pl. Piłsudskiego, Focha, Moliera i Senatorską. Natomiast w kierunku pętli PKP URSUS/DW.CENTRALNY od skrzyżowania Miodowej i Senatorskiej będą kursowały Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, Mazowiecką, Kredytową i Jasną.

Autobusy linii 222 w kierunku pętli Bielańska pojadą podobnie jak linie 111, 116, 180 i 503, natomiast w kierunku pętli Spartańska od skrzyżowania Bielańskiej, Senatorskiej i Wierzbowej będą kursowały ul. Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewska, Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Zgoda, Kruczą, Al. Jerozolimskimi i Bracką.

Swoja trase zmieni także linia nocna N44. Autobusy w kierunku pętli Zgrupowania AK „Kampinos”, od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską pojadą ul. Marszałkowską, Królewską, pl. Piłsudskiego, Focha, Moliera i Senatorską, natomiast w kierunku pętli Dw. Centralny, od skrzyżowania Miodowej i Senatorskiej pojadą ul. Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.