Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia

opublikowany: środa, 7. kwietnia 2021 - 14:19, Agnieszka Tatera

Pracownicy służby zdrowia obchodzą dzisiaj swoje święto. W tym roku przewodnim tematem, na którym skupi się Światowa Organizacja Zdrowia, jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”. Tylko w miejskich jednostkach pracuje blisko 15 000 osób!


Lekarzom, pielęgniarkom czy ratownikom z całego serca dziękuję za poświęcenie i trud wkładany w niesienie pomocy. W dobie pandemii jeszcze wyraźniej widać jak ważna jest Wasza misja. Dziękujemy! – mówi prezydent Rafał Trzaskowski. 

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Światowy Dzień Zdrowia inicjuje Miesiąc Zdrowia oraz rok działań realizowanych pod tym samym hasłem. Od 1995 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia WHO wydaje Światowy Raport Zdrowia – najważniejszą publikację WHO. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia to „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

Dzisiaj w nocy podświetlimy na niebiesko – w kolorze WHO – Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski. W ten sposób symbolicznie dziękujemy wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich pracę.