Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawa szkoli przyszłych przedsiębiorców

opublikowany: środa, 11. września 2019 - 13:53, Konrad Klimczak

#Academy_Smolna#2019 to szkolenia i doradztwo pod okiem ekspertów i praktyków biznesu. Od marca tego roku wsparcie zyskało już ponad 316 osób, które wzięły udział w indywidualnych konsultacjach i grupowych szkoleniach z prowadzenia działalności gospodarczej.


– Jak twierdzą uczestniczący w szkoleniach przedsiębiorcy – są one bardziej skuteczne niż niejedna przeczytana książka. Projekt od lat cieszy się dużym zainteresowaniem między innymi dlatego, że współpracujemy z profesjonalnym gronem doradców i mentorów, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w swojej dziedzinie biznesu. Indywidualne, bezpłatne doradztwo skierowane jest do wszystkich zainteresowanych niezależnie od dojrzałości biznesowej – mówi Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy.

Od marca 2019 r. zorganizowano ponad 340 godzin indywidualnego doradztwa biznesowego, księgowego oraz prawnego, w którym wzięło udział ponad 200 uczestników. Odbyły się także szkolenia przedsiębiorców z zakresu efektywnej sprzedaży, autoprezentacji, marketingu internetowego, tworzenia modeli biznesowych, prawa własności intelektualnej i nowych technologii, a także skutecznego zarządzania firmą. Uczestniczyło w nich 120 początkujących przedsiębiorców.

Do grudnia Centrum Przedsiębiorczości Smolna przygotowuje jeszcze kolejne cztery szkolenia. Ich tematyka będzie dotyczyć m.in. optymalizacji działań w biznesie, tworzenia zespołów w firmie, a także budowania relacji z klientami.

Szkolenia odbywają się raz w miesiącu i mogą w nich wziąć udział osoby posiadające wstępne koncepcje biznesowe lub będące na początkowym etapie prowadzenia firmy. To solidny zastrzyk praktycznej wiedzy, a także możliwość networkingu i okazja do wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami, którzy dopiero zaczynają rozwijać swoje pomysły. Do grudnia 2019 r., w każdą środę i czwartek, będą odbywały się także indywidualne konsultacje z ekspertami w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Spotkania doradcze odbywają się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, przy ul. Smolnej 4, a szkolenia w Centrum Kreatywności, przy ul. Targowej 56. Harmonogram szkoleń i listę doradców można sprawdzić na stronie: www.firma.um.warszawa.pl.

Projekt finansowany jest przez m.st. Warszawę, a jego realizatorem jest Fundacja „Inkubator Technologiczny” (Youth Business Poland).