Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Włodzimierz Karpiński nowym Sekretarzem m.st. Warszawy

opublikowany: środa, 14. kwietnia 2021 - 14:55, Anna Golas

Włodzimierz Karpiński - dotychczasowy szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i doświadczony samorządowiec - będzie nowym Sekretarzem m.st. Warszawy. Wygrał konkurs na to stanowisko.


- Włodzimierz Karpiński ma za sobą wiele lat doświadczenia w pracy w samorządzie, a także bezcenne doświadczenie w zarządzaniu dużymi instytucjami. Jako szef warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania doprowadził do podpisania umowy na budowę najnowocześniejszej w Polsce spalarni odpadów. Cieszę się, że wystartował w konkursie na stanowisko Sekretarza m.st. Warszawy i teraz dołączy do zespołu moich najbliższych współpracowników – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Włodzimierz Karpiński kierował MPO od listopada 2019 roku. W latach 2011–2013 był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, a w latach 2013–2015 ministrem skarbu. Jego doświadczenie zawodowe to także dekada pracy w samorządzie lokalnym – Karpiński w latach 1994–2002 pełnił funkcję wiceprezydenta Puław. Do 2005 r. był też radnym miasta, łącząc tę funkcję z pracą w zarządzie Zakładów Azotowych „Azoty” w Puławach.

Włodzimierz Karpiński jest związany z Warszawą od ponad trzydziestu lat. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, ukończył też studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją karierę zawodową zaczynał w Tarchomińskich Zakładach Farmaceutycznych „Polfa Tarchomin”.