Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Ulica św. Wincentego do remontu w weekend 19 - 22 czerwca

opublikowany: czwartek, 18. czerwca 2015 - 14:38, Tomasz Demiańczuk

Główna ulica Bródna czyli św. Wincentego będzie miała nową nawierzchnię – w najbliższą sobotę i niedzielę rozpocznie się frezowanie jezdni. Drugi etap robót za tydzień.


Ulica św. Wincentego jest bardzo długa i dlatego wymianę nawierzchni podzielono na dwa etapy. Najpierw nowa nawierzchnia zostanie ułożona na ok. 1,5 km odcinku (ok. 16 tys. mkw.) od ul. L. Kondratowicza do bramy Cmentarza Bródnowskiego (w rejonie ul. Borzymowskiej). Od piątku, 19 czerwca od godz. 22.00 do poniedziałku, 22 czerwca do godz. 4.00 ten fragment ulicy będzie zamknięty dla ruchu. Wymiana nawierzchni dalszego odcinka, tj. do Ronda Żaba jest zaplanowana na przyszły tydzień.

Proponowane objazdy zostaną poprowadzone ulicami: św. J. Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka lub Rembielińska; P. Wysockiego – Bazyliańska – L. Kondratowicza. Nie będzie przejazdu przez ul. św.Wincentego na skrzyżowaniu z Budowlaną i Gilarską. Dojazd do osiedla Zielone Zacisze będzie zapewniony ulicą wzdłuż budynku Urzędu Dzielnicy Targówek, którą dojeżdża się do skrzyżowania z ul. św. Wincentego. Następnie kierowcy będą mogli pod nadzorem przejechać przez plac budowy i wjechać na osiedle. Przejścia dla pieszych przez ul. św. Wincentego będą otwierane naprzemiennie w miarę postępu robót.

Zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusowych linii dziennych i nocnych.

Autobusy linii 120, N02 i  N11 pojadą ul. Radzymińską, Młodzieńczą i L. Kondratowicza, linii 156 ul. Chodecką, Matki Teresy z Kalkuty, św. J.Odrowąża, do Ronda Żaba a następnie ul. św. Wincentego, natomiast linii 169 i 227 ul. Borzymowską, Trocką, Radzymińską, Młodzieńczą i  L. Kondratowicza. Inaczej – ul. św. Wincentego, Borzymowską i Trocką będą kursowały autobusy linii 409. Autobusy linii 500 pojadą ul. św. J. Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty i Chodecką, natomiast linii 512 ul. Z. Jórskiego, Samarytanki i Gilarską. Będą obowiązywały specjalne rozkłady jazdy.

Wymiana nawierzchni to także nowa organizacja ruchu – nie tylko nowe znaki na jezdni ale również pewne zmiany:

  • wybudowana zostanie zatoka autobusowa przed skrzyżowaniem z ul. L. Kondratowicza (dla autobusów jadących na północ),
  • powstanie zostanie azyl bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych za skrzyżowaniem z ul. F. Groëra,
  • wprowadzona zostanie możliwość jazdy prosto z prawego pasa ruchu ul. Budowlanej w ul. Gilarską.

Nowa nawierzchnia będzie układana także na ul. Malborskiej. Od piątku, 19 czerwca od godz. 22.00 do poniedziałku, 22 czerwca do godz. 4.00 ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. L. Kondratowicza do ul. św. Wincentego.

Autobusy linii 120 i N11 (tylko w kierunku pętli Olesin i Os. Derby) od skrzyżowania ul. św. Wincentego z ul. L. Kondratowicza będą kursowały ul. św. Wincentego i Głębocką. Natomiast autobusy linii 732 (tylko w kierunku pętli Pustelnik) od skrzyżowania ul. L. Kondratowicza z ul. Malborską będą jeździły ul. L. Kondratowicza, św. Wincentego i Głębocką.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.