Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Uczniowie zaprojektują swoją kartę miejską

opublikowany: piątek, 17. lutego 2017 - 9:44, Tomasz Demiańczuk
Uczniowie zaprojektują swoją kartę miejską Uczniowie zaprojektują swoją kartę miejską

Warszawscy uczniowie od nowego roku szkolnego będą podróżować po mieście korzystając z bezpłatnych przejazdów. Umożliwi im to spersonalizowana karta miejska, którą będzie mógł zaprojektować każdy uczeń. Musi jedynie wziąć udział w konkursie i go wygrać!


Stołeczny ratusz zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie na projekt graficzny karty miejskiej. Prace powinny być związane z tematyką warszawską – przedstawiać stolicę, taka jaka jest widziana dziś, a także marzenia, oczekiwania i wizje na jej temat. Do stworzenia rysunku bądź malunku powinna zostać wybrana jedna z technik plastycznych: kredki, pastele, farby, tempera, pisaki bądź grafika, w tym komputerowa.

Końcowy werdykt będzie należał do internautów, to oni wybiorą zwycięzcę – podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy – Wszyscy warszawscy uczniowie i ich rodzice będą mogli wybrać projekt, który podoba im się najbardziej, i który będą codzienne nosić w swoich plecakach korzystając ze stołecznej komunikacji.

Spośród nadesłanych prac, komisja konkursowa wybierze 6 prac: trzy w kategorii „szkoła podstawowa” i trzy w kategorii „gimnazjum”. Następnie pod koniec marca odbędzie się głosowanie internetowe, w którym mieszkańcy wybiorą dwa wzory, po jednym w każdej kategorii. Zwycięskie projekty ozdobią karty miejskie, które trafią do uczniów wszystkich warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Warunkiem przyjęcia pracy będzie jej oryginalność – grafika nie może być plagiatem lub być wcześniej zgłoszoną na inny konkurs. Nagrodami – za pierwsze miejsce w kategoriach szkoła podstawowa oraz gimnazjum – są hulajnoga z kaskiem i zestawem ochraniaczy.

Gdzie nadesłać pracę konkursową?

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie jedną pracę na adres Urząd m.st. Warszawy, Biuro Marketingu Miasta, Wydział Nowych Mediów, ul. Wierzbowa 9, pokój 138, 00-950 Warszawa z dopiskiem na kopercie: Konkurs plastyczny – „Moja Karta Miejska” w terminie do dnia 21.03.2017 roku (decyduje data wpływu) lub dostarczyć osobiście na powyższy adres.

Dystrybucja kart będzie polegać na tym, że szkoły prześlą do Zarządu Transportu Miejskiego wypełnione wnioski wraz ze zdjęciem dzieci (wzór wniosku i instrukcja zostaną dostarczone do szkół) oraz informację na jaki okres należy zakodować uprawnienie. Będą one wgrywane na okres nie dłuższy niż cztery lata. ZTM dostarczy do szkół gotowe, spersonalizowane Warszawskie Karty Miejskie.

Zobacz spot.

Pliki do ściągnięcia

  1. Regulamin (plik: regulamin_i_formularz_zgloszeniowy_konkursu_moja_karta_miejska_zmiana.doc, rozmiar pliku: 173 KB)
  2. Konkurs plastyczny "Moja karta miejska" - plakat (plik: plakat_konkursu_moja_karta_miejska.pdf, rozmiar pliku: 1018.74 KB)