Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Surfowanie w centrum Warszawy

opublikowany: czwartek, 5. sierpnia 2010 - 15:25, Robert Trzaska
Mapa zasięgu bezpłatnej sieci bezprzewodowej Mapa zasięgu bezpłatnej sieci bezprzewodowej

Od czwartku, 5 sierpnia, na obszarze Traktu Królewskiego, Starówki oraz części Powiśla można korzystać z miejskiej sieci Wi-Fi czyli bezpłatnego, bezprzewodowego i 24-godzinnego dostępu do Internetu. To pierwsza darmowa sieć w Warszawie, realizowana bezpośrednio przez stołeczny ratusz.


- Pzestrzeń, gdzie dostępny jest bezpłatny Internet jest atrakcyjna dla warszawiaków, turystów a także studentów, którzy jesienią wrócą na uczelnie. – poinformował rzecznik prasowy Ratusza Tomasz Andryszczyk - Chcielibyśmy przejść na praską stronę Wisły. Myślimy poważnie o otoczeniu Stadionu Narodowego i ulicy Francuskiej, która teraz przechodzi rewitalizację. Internet byłby dobrym uzupełnieniem i dodatkową atrakcja dla tych miejsc.


Warszawski hot spot pozwala na korzystanie z Internetu o maksymalnej prędkości 400 kb/s - download i 1 Mb/s upload. Połączenie trwa do 30 minut, a kolejną sesję można rozpocząć po ponownym zalogowaniu się. Maksymalna liczba osób, która może jednocześnie korzystać z sieci to ok. 1200 użytkowników.

Szczegóły możliwości połączenia w załączniku PDF

Pliki do ściągnięcia

  1. informacja prasowa (plik: surfuj_w_centrum_miasta.pdf, rozmiar pliku: 190.35 KB)
  2. jak się połaczyć (plik: siec.pdf, rozmiar pliku: 40.2 KB)