Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Spis powszechny: 8 maja dniem otwartym

opublikowany: wtorek, 4. maja 2021 - 14:19, Paweł Olek

W sobotę, 8 maja, w godz. 9.00-13.00 będzie otwarty Urząd m.st. Warszawy w czterech dzielnicach: na Ochocie, Śródmieściu, Mokotowie i Ursynowie. Dzień otwarty zostanie zorganizowany specjalnie dla warszawiaków, którzy chcą dokonać samospisu w spisie powszechnym.


W związku z dużym zainteresowaniem warszawiaków możliwością dokonania samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w czterech dzielnicach będzie zorganizowany dzień otwarty. Będzie to dodatkowy dzień pracy Urzędu m.st. Warszawy w sobotę. Wyznaczeni pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą obsługiwać osoby, które zgłoszą się w celu dokonania samospisu.

 

Dzień otwarty w 4 dzielnicach

8 maja (sobota), w godz. 9.00-13.00 będą otwarte punkty zlokalizowane w:

  • Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich (ul. Leona Kruczkowskiego 2) - Śródmieście
  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Mokotów (ul. Rakowiecka 25/27)
  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Ochota (ul. Grójecka 17a)
  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61)

Wybór tych punktów jest nieprzypadkowy. To te punkty są najczęściej odwiedzane przez warszawiaków.

 

18 punktów w dzielnicach

Punkty samospisowe działają od poniedziałku do piątku we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2). Aby z nich skorzystać, należy wcześniej zgłosić się do osób zajmujących się udzielaniem pomocy w wypełnianiu ankiety. Wykaz punktów samospisowych dostępny jest na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy. Samospisu można dokonać również poprzez infolinię 22 279 99 99.

 

19 punkt samospisowy tylko dla głuchych

Osoby, które nie mają możliwości dokonania samospisu, mogą skorzystać z wywiadu przeprowadzonego bezpośrednio lub telefonicznie przez rachmistrza. Jednak dla osób głuchych ten wymóg jest nie do zrealizowania, gdyż komunikują się tylko z osobami posługującymi się polskim językiem migowym. Pytania w kwestionariuszu dla części z nich mogą być niezrozumiałe, ponieważ język migowy różni się od języka polskiego. Punkt ten jest czynny codziennie w Urzędzie m.st. Warszawy, przy ul. Kruczkowskiego 2, sala obsługi 0.28, stanowisko nr 5, w godz. 9.00-15.00. By skorzystać ze stanowiska samospisowego, należy wcześniej się umówić pod adresem e-mail: nsp2021@um.warszawa.pl. Stanowisko samospisowe dla osób głuchych znajduje się na parterze budynku, w sali obsługi Biura Administracji i Spraw Obywatelskich.

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do 30 września br., a przeprowadza go Główny Urząd Statystyczny.