Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

opublikowany: wtorek, 5. września 2017 - 11:20, Magdalena Łań
V. Kolisnyk fot. V. Kolisnyk
Warszawscy seniorzy mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie.

Mieszkańcy Warszawy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.


Stołeczny ratusz szcuje, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 65 tys. seniorów. Na ten cel miasto przeznaczyło 2 331 918 zł. Dostępność programu jest bardzo duża – mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do 176 przychodni. Szczepienia trawią od początku września do 8 grudnia br. Wykaz placówek znajduje się tutaj.

Warszawa od kilkunastu lat realizuje program skierowany do seniorów, pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk - czyli osób, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne.

Szczepienia w domach opieki i noclegowniach
W placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta ponad 630 osób, za ponad 20 tys. zł. Program takiej profilaktyki realizowany jest od 2007 r.

Miasto przewiduje, że w 19 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 700 osób bezdomnych. Warszawa na szczepienie połączone z badaniem pacjentów przeznaczyła ponad 50 tys. zł.

Pliki do ściągnięcia

  1. Lista przychodni (plik: realizatorzy_grypa_2017_2019.pdf, rozmiar pliku: 415.03 KB)