Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Ruszył Warszawski Festiwal Młodych

opublikowany: piątek, 4. października 2019 - 12:01, Konrad Klimczak
Warszawski Festiwal Młodych Warszawski Festiwal Młodych

Przed młodymi warszawiakami 17 dni z ponad 80 bezpłatnymi wydarzeniami. Warszawski Festiwal Młodych to szereg warsztatów, spotkań i przeglądów z zakresu m.in. sztuki, edukacji obywatelskiej, nauki i sportu.


Warszawski Festiwal Młodych to druga edycja wyjątkowego wydarzenia współfinansowanego przez m.st. Warszawę. W zeszłym roku wzięło w ponad 70 festiwalowych wydarzeniach wzięło udział prawie dwa tysiące uczestników.

W tym roku w dniach 4-20 października zostało zaplanowanych ponad 80 bezpłatnych wydarzeń takich jak warsztaty, spotkania, debaty, przeglądy. To wyjątkowe święto realizowane dla młodzieży oraz z jej aktywnym udziałem, potrwa 17 dni i obejmie swoim zasięgiem kilkanaście dzielnic Warszawy.

Organizatorzy chcą zapewnić uczestnikom nie tylko możliwość zdobywania umiejętności i pogłębiania wiedzy, ale również stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz spotkań z warszawskimi aktywistami i aktywistkami. Zostało zaplanowanych kilkadziesiąt wydarzeń różnorodnych tematycznie. Zainteresowanych technologią zainteresują warsztaty z druku 3D, majsterkowania i programowania. Na osoby, którym bliżej jest do działań z zakresu szeroko rozumianej kultury i sztuki, czeka ponad 30 wydarzeń takich jak warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, przeglądy filmowe, teatralne, muzyczne. Na Warszawskim Festiwalu Młodzieży nie zabraknie debat, aktywnych zajęć z zakresu edukacji samorządowej i doradztwa zawodowego, działań ekologicznych, spotkań eksperckich i przeglądu młodzieżowych inicjatyw.

Festiwal jest częścią programu inicjatywy Rok Antyfaszystowski, której celem jest sprzeciw wobec powrotu do sfery publicznej ruchów, które dokonują apologii faszystowskich idei, dyskursów i praktyk. Festiwal kieruje się ideami równości, współpracy, tolerancji i solidarności, tym samym wpisuje się swoimi założeniami w cele inicjatywy Roku Antyfaszystowskiego.

Debaty, turnieje, przeglądy, warsztaty – wejdź na www.festiwal.wwarszawie.org.pl i wybierz wydarzenie dla siebie. Kilkadziesiąt aktywności dla grup zorganizowanych i tyle samo dla osób indywidualnych. Znajdziesz nas na Facebooku.

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa i realizowany w ramach Programu Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020

Organizator: Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”