Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Ruszają szczepienia dla seniorów

opublikowany: wtorek, 13. sierpnia 2019 - 15:38, Magdalena Łań
Ruszają szczepienia dla seniorów fot. Ruszają szczepienia dla seniorów

Jak co roku stołeczny ratusz zachęca osoby starsze do szczepień przeciwko grypie. W tegorocznym sezonie jesienno-zimowym według szacunków zaszczepi się ponad 65 tysięcy seniorów.


- Bezpłatne sczepienie przeciwko grypie dla mieszkańców 65+ to jeden z punktów programu „Warszawa dla seniorów” – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – W zróżnicowanej ofercie proponujemy im różne programy zdrowotne, społeczne i aktywizacyjne. Ze wszystkich seniorzy bardzo chętnie korzystają, łącznie z profilaktyką grypy.

Dostępność programu jest bardzo duża – mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do jednej z 168 przychodni. Wykaz placówek znajduje się tutaj.
Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać warszawiacy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy, rozliczają podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych. Miasto w 2019 r. na szczepienia przeznaczyło 2 375 917 zł. Program ruszy pod koniec września w zależności od dostępności szczepionek przeciw grypie.

Szczepienia w domach opieki i noclegowniach
Warszawa od kilkunastu lat realizuje program szczepień skierowany także do pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk - czyli osób, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne.
W placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta w tym roku ponad 360 osób.
Miasto przewiduje, że w 20 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta ponad 660 osób bezdomnych.