Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Roboty na warszawskich drogach

opublikowany: środa, 23. października 2019 - 12:55, Konrad Klimczak

Od piątku do poniedziałku, 25-28 października, warszawscy drogowcy będą pracować na ul. Tamka, która zyska nową nawierzchnię. W tym samym czasie zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone na ulicach Głębockiej i Trakcie Lubelskim.


Frezowanie ul. Tamka
W weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię jezdni ul. Tamka. Od piątku, 25 października, od godz. 22.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek tej drogi od ul. M. Kopernika do Dobrej. Ulice L. Kruczkowskiego i Solec stracą połączenie z ul. Tamka. Objazd będzie poprowadzony ulicami: Zajęcza lub Drewniana – Topiel – Oboźna – K. Karasia (tylko w kierunku ul. M. Kopernika). W obu kierunkach kierowcy będą mogli pojechać ulicami: Wybrzeże Szczecińskie – most Józefa Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Krucza – Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy (w przeciwnym kierunku Jasna – Zgoda) lub  Dobra – Solec – Ludna – Książęca – Nowy Świat. Autobusy linii 102 oraz nocnych N14 i N64 pojadą objazdem ulicami Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego. Autobusy linii 105 będą kursowały ulicami Książęcą, Ludną, Solec i Dobrą. Z kolei autobusy linii 162 pojadą ulicami Dobrą, Solec i Ludną i dalej swoją trasą, a autobusy nocne N16 i N66 trasą: al. „Solidarności” – pl. Bankowy – Marszałkowska. Roboty na ul. Tamka potrwają do poniedziałku, 28 października, do godz. 4.00.

Dwa kierunki na Głębockiej i zmiana na Trakcie Lubelskim
Na ul. Głębocką wraca ruch dwukierunkowy. W weekend wykonawca przebudowy ulicy ułoży ostatnie warstwy nawierzchni na odcinku od ul. Podłużnej do Siecznej. Prace potrwają od piątku, 25 października, od ok. godz. 23.30 do niedzieli, 27 października, wieczorem. W tym czasie nieprzejezdne będzie skrzyżowanie z ul. Tajemną. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Skarbka z Gór i L. Berensona. Autobusy linii 120, 240 i 256, tylko w kierunkach: Dw. Wschodniego, Żerania-FSO i Zacisza-Wilno pojadą objazdem ulicami: L. Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna. Podobnie kursować będą autobusy linii nocnej N11, natomiast kursowanie linii Z20 zostanie zawieszone.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 października, planowane jest udostępnienie do ruchu nowej jezdni ul. Głębockiej na odcinku od ul. Siecznej do  Podłużnej. Oznacza to, że od poniedziałku możliwy będzie przejazd ul. Głębocką w obydwu kierunkach, bez ograniczeń spowodowanych pracami przy przebudowie drogi. Na ulicę wrócą też autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe prace na ul. Głębockiej związane z budową chodników i drogi rowerowej oraz sadzeniem roślin potrwają do końca listopada. Wzdłuż ul. Głębockiej posadzonych zostanie 199 drzew (m.in. klonów zwyczajnych i lip) oraz 13600 krzewów (m.in. berberys, tawuła, porzeczka alpejska, róża).

Z kolei w piątek, 25 października, ok. godz. 20.00 wykonawca przebudowy ul. Trakt Lubelski otworzy odcinek drogi od ul. Zwoleńskiej do Borków. Prace przeniosą się na odcinek od ul. Borków do Skalnicowej. Utrzymany będzie wyłącznie dojazd do posesji. Objazd zamkniętego odcinka ulicy został poprowadzony ul. Wał Miedzeszyński.

W ulicach Instalatorów i Równoległej trwają prace związane z budową sieci kanalizacyjnej. Od soboty, 26 października zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Równoległej w rejonie skrzyżowania z ul. Szybką. Autobusy linii 228 i 328 będą miały skróconą trasę do przystanku Instalatorów. Tak będzie do 6 listopada.