Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Roboty na drogach

opublikowany: środa, 3. czerwca 2020 - 15:04, mdziubinski mdziubinski

W środę, 3 czerwca wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy odda do użytku wiadukt wybudowany na ul. Zabawnej. Z kolei w weekend 6-8 czerwca kierowcy powinni spodziewać się zmian w ruchu na ulicach Trakt Lubelski i Wał Miedzeszyński. Od 6 do 15 czerwca potrwają prace drogowców na ul. Trockiej.


Zmiany w ruchu w Wawrze

W rejonie stacji kolejowej PKP Miedzeszyn powstaje węzeł drogowy ul. Patriotów z Południową Obwodnicą Warszawy. Pod jezdniami i torami kolejowymi wybudowana została tzw. wanna szczelna, w której znajdzie się przyszła trasa. W środę, 3 czerwca wykonawca obwodnicy wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Dotychczas kierowcy omijali wyłączony z ruchu fragment wschodniej jezdni ul. Patriotów, jadąc tymczasową jezdnią, wykonaną z płyt betonowych, poprowadzoną przez plac budowy. Teraz budowniczowie obwodnicy oddali do użytku nowo wybudowany wiadukt w ciągu ul. Zabawnej, co umożliwiło zamknięcie tymczasowej jezdni i skierowanie objazdu na ulice: Gruntowa – Zabawna – Drozdowa. Uwaga, wschodnia jezdnia ul. Patriotów będzie teraz wyłączona z ruchu już od ul. Dusznickiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać ok. dwa miesiące.

W Wawrze przebudowywany jest także fragment ul. Wał Miedzeszyński łączący się z obwodnicą. W ramach tych prac, od soboty, 6 czerwca od godz. 5.00 do poniedziałku 8 czerwca do godz. 5.00, zamknięty będzie wlot ul. Trakt Lubelski na skrzyżowanie z ul. Wał Miedzeszyński. Objazd będzie poprowadzony ul. Skalnicową do Wału. Pojadą tędy również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego linii: 142, 702 i N72. W tym czasie drogowcy ułożą ostatnie warstwy asfaltu na wschodniej części ronda na skrzyżowaniu Wału z Traktem. Następnie, od poniedziałku, 8 czerwca od godz. 5.00 rozpoczną się ostatnie prace na zachodniej jezdni – ul. Trakt Lubelski odzyska połączenie z Wałem, a ruch w ciągu ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od ul. Trakt Lubelski do ul. Ogórkowej zostanie przełożony na jezdnię wschodnią. Utrzymane zostanie połączenie ul. Przewodowej z Wałem Miedzeszyńskim. Odzyska je również ul. Strzygłowska.

Drogowcy wymienią nawierzchnię

W nadchodzących dniach, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię ul. Trockiej. Zakres planowanych prac obejmuje także wymianę krawężników. Od soboty, 6 czerwca, od godz. 5.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek ulicy od ul. Pratulińskiej do Radzymińskiej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Pratulińska. Taką trasą będą kursowały autobusy linii: 140, 199, 256, 340, 345 i 738. Z kolei autobusy linii 212 i jadącej do Wołomina nocnej linii N62 zostaną skierowane na objazd ulicami Gorzykowską i Radzymińską. Prace w tym miejscu potrwają do poniedziałku, 15 czerwca, do godz. 5.00 rano.

W weekend drogowcy będą kontynuowali także prace na ul. Połczyńskiej. Od piątku, 5 czerwca, ok. godz. 22.00, będzie zwężona południowa jezdnia tej ulicy pomiędzy torami kolejowymi a ul. Sieradzką. Do nocy z niedzieli na poniedziałek, z 7 na 8 czerwca, wyłączony z ruchu będzie lewy i częściowo środkowy pas. Kierowcy jadący w tej relacji będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Nie będzie można także przejechać na wprost w ciągu ulic Hubalczyków i Fort Wola. Autobusy linii: 194, 713, 716 i 743 w kierunku pętli Cm. Wolski będą w tym czasie jeździły ulicami: Hubalczyków – Jana Kazimierza–Sowińskiego – Wolska, a 255 skończy trasę na przystanku Jana Kazimierza i w kierunku ronda Daszyńskiego pojadą:  Hubalczyków – Wolska – Sowińskiego – Jana Kazimierza. Drogowcy przygotowują się już także do frezowania ronda Szczepańskiego „Ziutka” u zbiegu ul. Górczewskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Trwają już prace brukarskie polegające na wymianie krawężników i opaski z kostki kamiennej. To przygotowanie do remontu nawierzchni, który planowany jest na przedłużony weekend od 11 do 14 czerwca.

Wodociągowcy na Bielanach

Warszawscy wodociągowcy finiszują także z pracami na ul. Marymonckiej przy modernizacji kolektora Burakowskiego. W poniedziałek, 8 czerwca całkowicie wyłączona z ruchu zostanie jezdnia w kierunku centrum pomiędzy ul. Podczaszyńskiego i Sacharowa. Objazd zostanie poprowadzony ul. Podczaszyńskiego – Kasprowicza – Sacharowa. Taką trasą będą nadal jeździły autobusy linii 121 (w kierunku przystanku Gwiaździsta) oraz linii 150 (poranne kursy wydłużone do przystanku Metro Marymont). Do początku lipca zostanie odtworzona nawierzchnia jezdni i kierowcy znowu będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.