Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szczyt NATO w Warszawie – zmiany na drogach i w komunikacji

opublikowany: piątek, 1. lipca 2016 - 6:52, Magdalena Łań
Szczyt NATO w Warszawie – zmiany na drogach i w komunikacji Szczyt NATO w Warszawie – zmiany na drogach i w komunikacji

W związku ze szczytem NATO, między 6 a 9 lipca w znacznej mierze zmieni się funkcjonowanie ulic w Śródmieściu, na Pradze-Południe, Woli oraz Ochocie. Ulice zostaną wyłączone z parkowania oraz zamknięte dla samochodów i rowerów. Pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy objazdowe.


Zmiana organizacji ruchu  -  szczegółowy wykaz ulic
W dniach 7-9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym. Najwięcej wyłączeń ruchu będzie w pobliżu PGE Narodowy a także w ścisłym centrum miasta i w okolicy Starego Miasta. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Miodowa, Emilii Plater, Poznańska. Zamknięta będzie nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki pomiędzy mostem Józefa Poniatowskiego a Świętokrzyskim. Ograniczenia dotkną także pieszych – całkowicie zamknięta będzie al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, most i al. Józefa Poniatowskiego.

Zakazy zatrzymywania się (wyłączenia z parkowania) – szczegółowy wykaz ulic
Pierwsze zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela  obowiązywać będą od 6 lipca, godz. 22.00. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników oraz na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic.

Mieszkańcy tych obszarów będą mogli bezpłatnie parkować swoje pojazdy na innych miejscach niż przypisane do ich abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lub całodobowo na parkingach P+R.

Zmiany w komunikacji publicznej – szczegółowy wykaz linii
Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Pierwsze autobusy i tramwaje zmienią trasy w czwartek, 7 lipca od ok. godz. 9.00 (etap I zmian). Największe zmiany obowiązywać będą od piątku, 8 lipca od ok. godz. 00.00 do soboty 9 lipca do godz. 24.00 (etap III).

Ze względu na specyfikę lipcowego wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw, wymienione informacje mogą ulec zmianie. W trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Informacje dla mieszkańców
Informacje o utrudnieniach w trakcie szczytu NATO przekazywane są do mieszkańców poprzez wielorakie kanały komunikacji. Plakaty i ulotki umieszczone są w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i biurowcach w rejonach najbardziej dotkniętych zakazami parkowania oraz zmianami w organizacji komunikacji zbiorowej i prywatnej. We wszystkich środkach komunikacji miejskiej na ekranach mieszkańcy mogą obejrzeć specjalne spoty.

Pełna, zbiorcza informacja dostępna jest także na stronie miasta: www.um.warszawa.pl oraz w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (www.warszawa19115.pl, tel. 19115 oraz bezpłatna mobilna aplikacja).

Informacje w j. angielskim znajdują się także na anglojęzycznej wersji oficjalnej strony stolicy: www.um.warszawa.pl/en
Szczegółowe wykazy ulic oraz mapki i plakaty są także do pobrania tutaj.

Pliki do ściągnięcia

  1. Lista ulic wyłączonych z parkowania (plik: nato_zakazy_parkowania.doc, rozmiar pliku: 668 KB)
  2. Lista ulic zamkniętych dla ruchu (plik: nato_zakazy_ruchu.doc, rozmiar pliku: 139 KB)
  3. Zmiany w komunikacji miejskiej (plik: nato_zmiany_komunikacji_miejskiej.doc, rozmiar pliku: 227.5 KB)
  4. Szczyt NATO w Warszawie - plakat informacyjny (plik: nato_ograniczenia_plakat.pdf, rozmiar pliku: 1972.6 KB)