Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Powiedz "Nie" ksenofobii i rasizmowi

opublikowany: piątek, 9. listopada 2012 - 14:05, Robert Trzaska
Powiedz "Nie" ksenofobii i rasizmowi Powiedz "Nie" ksenofobii i rasizmowi

Podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem młodzi ludzie spotkali się na pl. Zamkowym, aby wyrazić swój jednoznaczny sprzeciw wobec ksenofobii i rasizmu.


Zwieńczeniem tegorocznej akcji był muzyczny happening, przygotowany przez grupę artystyczną Domu Kultury Dorożkarnia z Dzielnicy Mokotów. Artyści grali na bębnach i zachęcali do wspólnego śpiewania haseł równościowych. Uczestnicy wydarzenia otrzymali opaski silikonowe symbolizujące otwartość i poszanowanie dla różnorodności kulturowej. Na zakończenie wydarzenia zostało wykonane wspólne zdjęcie z wieży kościoła św. Anny.

Miałem sen, że pewnego dnia czworo moich dzieci będzie żyło wśród narodu, w którym ludzi nie osądza się na podstawie koloru ich skóry, ale na podstawie tego, jacy są – słowami Martina Luthera Kinga happening rozpoczęła Karolina Malczyk – pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw równego traktowania.

Współorganizatorem tegorocznego happeningu było miasto stołeczne Warszawa.

W piątek, 9 listopada, zakończył się także konkurs na najlepszy projekt realizowany w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla Wszystkich”. Konkurs organizowany jest przez Ministra Spraw Zagranicznych oraz koalicję organizacji pozarządowych „Razem przeciwko antysemityzmowi”.