Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Polacy powalczą o mistrzostwo świata!

opublikowany: piątek, 12. lipca 2019 - 15:00, Konrad Klimczak

Już w najbliższy weekend, 13-14 lipca, tradycyjnie w Warszawie zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To już siódma edycja tego unikalnego na skalę globalną wydarzenia, w którym weźmie udział blisko 290 młodych zawodników z Europy i najdalszych zakątków świata.


- Jestem dumna i zaszczycona, że Warszawa po raz kolejny jest partnerem strategicznym tego wyjątkowego wydarzenia. W naszym mieście organizujemy wiele imprez sportowych o różnej randze – od często bardzo małych, niemal osiedlowych, aż po duże turnieje i puchary rangi europejskiej i światowej. Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej są jedyne w swoim rodzaju. Ten czas wspólnie spędzony na warszawskich boiskach jest dla zawodników nie tylko wielką przygodą, ale przede wszystkim spektakularnym zwieńczeniem wielogodzinnych treningów i ciężkiej pracy zespołowej. Cieszę się, że aktywnie możemy włączać się w organizację tych niepowtarzalnych mistrzostw – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Złoto, dwa srebra i trzy brązy – czy do tej kolekcji medali Mistrzostw Świata reprezentacja Polski dołączy w tym roku kolejne złote trofeum? Dowiemy się już 14 lipca, podczas finału VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej – największego na świecie turnieju dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. 29 drużyn i blisko 290 młodych zawodników z domów dziecka całego świata będą walczyć o najwyższe sportowe laury na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3.

12 najlepszych polskich piłkarzy zostało wybranych spośród 400 zawodników kwietniowych X Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To kadra, z której wyłoniona zostanie szczęśliwa dziesiątka, która pod biało-czerwoną flagą wybiegnie na murawę stadionu miejskiego przy ul. Łazienkowskiej, by nie tylko bronić zdobytego rok temu tytułu II wicemistrzów świata, ale także powalczyć o złoto.  

W weekend, 13-14 lipca, o puchar ubiegać się będą drużyny z niemal całego globu. W VII Mistrzostwach Świata udział wezmą zawodnicy (chłopcy i dziewczęta do 17 roku życia) z domów dziecka ze Słowenii, Litwy, Chorwacji, Białorusi, Rosji, Niemiec, Jordanii, Holandii, Japonii, Macedonii, Estonii, Serbii, Słowacji, Wietnamu, Ukrainy, Uzbekistanu, Węgier, Bośni, Tajlandii, Łotwy, Belgii, Portugalii, Nepalu, Czech, Irlandii, Palestyny, Hiszpanii, Czarnogóry i Polski.

Na małych i dużych kibiców, którzy w niedzielę, 14 lipca, od godz. 11.00 będą odwiedzać stadion miejski, czeka wiele atrakcji. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wielki sportowy piknik, podczas którego odbędzie się Festiwal Słodkości Świata, gry i zabawy sportowe prowadzone przez animatorów. Na nieco starszych kibiców czeka Strefa Gwiazd, w której autografy rozdawać będą goście specjalni – piłkarskie sławy, aktorzy i najpopularniejsi polscy influencerzy, którzy po wielkim finale zmierzą się w meczu gwiazd: Telewizja vs. Internet. Na murawę wybiegną m.in. Maniche, Frank Verlaat, Nuno Valente, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Robert Podoliński i Jacek Krzynówek, którzy wspierać będą drużynę Telewizji (w jej składzie m.in. Tomasz Oświeciński, Mateusz Kowalczyk, Kamil Wolski i Piotr Michałowski) i team Internetu (reprezentować go będą m.in. Luka, Tritsus, Admiros, Gdfootball, Junajted i „Gabor” Grzegorz Jędrzejewski).

Na zakończenie VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej odbędzie się gala finałowa, podczas której uhonorowani zostaną nowi Mistrzowie Świata. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają medale i atrakcyjne nagrody. Zostaną przyznane także liczne wyróżnienia indywidualne. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają upominki od sponsorów i partnerów wydarzenia.

Program VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

  • sobota, 13 lipca, stadion OSiR Targówek, ul. Łabiszyńska 20 (dzień zamknięty dla publiczności) 

godz. 9.00 – uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw
godz. 10.00-16.00 – mecze fazy grupowej

  • niedziela, 14 lipca, stadion miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łazienkowska 3

godz. 11.00 – otwarcie II dnia Mistrzostw
godz. 11.30-13.10 – faza pucharowa rozgrywek
godz. 13.15-14.00 – dodatkowe konkurencje dla zawodników

godz. 13.30-14.00 – strefa gwiazd
godz. 14.00-14.30 – mecz o III miejsce
godz. 14.30-15.00 – finał Mistrzostw
godz. 16.00-17.00 – mecz gwiazd: Telewizja vs. Internet
godz. 17.50-19.30 – gala finałowa Mistrzostw

Dla kibiców wstęp wolny na stadion w niedzielę, 14 lipca, od godz. 11.00.

Organizatorem VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa.

VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największa na świecie impreza sportowa dedykowana międzynarodowej społeczności podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, której pomysłodawcą i organizatorem jest Polska. Co roku gościmy drużyny z Europy i najdalszych zakątków świata (m.in. Argentyny, Brazylii, Meksyku, Tajlandii, Egiptu, Madagaskaru, Zimbabwe, Wietnamu, Japonii, Jordanii, Palestyny, Mongolii).

Organizatorem VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, które od 2010 roku zajmuje się organizacją imprez sportowych i kulturalnych. We współpracy ze stolicą, Stowarzyszenie zorganizowało dziesięciokrotnie Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka, Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka, a w latach 2013–2018 sześć edycji Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbyły się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3. 

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na Facebooku.