Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

#OddychajWarszawo. Działamy dla czystego powietrza – konferencja prasowa

opublikowany: środa, 12. września 2018 - 11:07, Konrad Klimczak

W czwartek, 13 września, o godz. 10.30 przy ul. Andersa 5 (skwer przed budynkiem SCON) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą działań stolicy na rzecz poprawy jakości powietrza. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana kolejna odsłona kampanii #OddychajWarszawo.


W spotkaniu udział wezmą m.in. Aleksandra Gajewska, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady m.st. Warszawy, Grażyna Sienkiewicz, dyrektor Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy a także Joanna Dolińska-Dobek, zastępca dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy.

Działania stolicy poprawiające jakość powietrza prowadzone są od 12 lat w trzech obszarach: transport, zieleń i energia. Akcja edukacyjna #OddychajWarszawo od 2016 roku uświadamiała warszawiaków, jak ważna jest zmiana ich codziennych postaw - korzystanie z komunikacji publicznej, docieplanie budynków i dbałość o miejską zieleń. Kolejna edycja kampanii ma na celu nakłonienie mieszkańców stolicy do korzystania z systemu dofinansowań, które wspierają inwestycje związane z ochroną środowiska.