Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Nowe sale na oddziale położnictwa w szpitalu „Inflancka”

opublikowany: piątek, 30. marca 2012 - 13:56, Robert Trzaska
R. Motyl fot. R. Motyl
Wiceprezydent J. Wojciechowicz zapoznaje się z nowym oddziałem w szpitalu

Od 1 kwietnia Szpital Ginekologiczno-Położniczy przy ul. Inflanckiej powiększy się o 16 dwuosobowych sal całkowicie zmodernizowanego oddziału położniczego. Nowy oddział odwiedził wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.


Każda z szesnastu dwuosobowych sal wyposażona jest w łazienkę. W oddziale znajduje się gabinet zabiegowy, dwie dyżurki: położnicza i noworodkowa, a także osobny, jednoosobowy pokój dla pacjentek, których stan wymaga izolacji lub zapewnienia nadzwyczajnych warunków opieki psychologicznej.

Miło zobaczyć jak kolejna placówka służby zdrowia, której organem założycielskim jest miasto, jest na poziomie europejskim. – zaznaczył wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Oprócz nowego oddziału położniczego wiceprezydent Warszawy zwiedził też Intensywną Opiekę Noworodkową. Znajdą się w niej 22 stanowiska dla noworodków, które pierwszych pacjentów przyjmą w połowie tego roku.

Niedawno do użytku oddano również nowe skrzydło Szpitala Św. Zofii o powierzchni 3.500 m2, w którym zlokalizowano nowoczesną Izbę Przyjęć, Blok Operacyjny, Oddział Noworodkowy, Oddział Patologii Ciąży, Blok Porodowy. W wyniku realizacji inwestycji powiększono bazę łóżkową Szpitala o 45 łóżek.

W latach 2007- 2012 wydatki inwestycyjne m.st. Warszawy na ochronę zdrowia wyniosły 784 mln zł, z czego wydatki na poprawę opieki nad matką i dzieckiem wyniosły 303,6 mln zł.

Pliki do ściągnięcia

  1. Wydatki inwestycyjne m.st. Warszawy na ochronę zdrowia (informacja prasowa) (plik: ip.doc, rozmiar pliku: 33 KB)
  2. Inwestycje i zmianyw szpitalu "Inflancka" (informacja prasowa) (plik: material_inflancka_30_marca_2012.pdf, rozmiar pliku: 3359.98 KB)