Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Nowowiejska wypięknieje

opublikowany: czwartek, 3. lutego 2011 - 15:20, Robert Trzaska
Wizualizacja ul. Nowowiejskiej Wizualizacja ul. Nowowiejskiej

Kamienna kostka, nowe chodniki z betonowych płyt, estetyczne przystanki i miejsca parkingowe – tak zmieni się wiosną ulica Nowowiejska. Będą nowe wiaty przystankowe, nowa jezdnia i tory tramwajowe. Za sprawą Tramwajów Warszawskich kolejna śródmiejska ulica przejdzie metamorfozę.


 

To jak dziś wygląda ul. Nowowiejska, nie budzi entuzjazmu. Nierówne chodniki, zniszczona nawierzchnia jezdni, torowisko tramwajowe złym stanie – to najkrótszy opis. Już w kwietniu zacznie się to zmieniać. Od 2 kwietnia do 31 lipca potrwa modernizacja ul. Nowowiejskiej pomiędzy pl. Zbawiciela a pl. Politechniki, przy czym roboty wymagające wyłączenia ruchu potrwają do 29 maja. Tramwaje Warszawskie remontując swoje tory na ul. Nowowiejskiej równocześnie zrewitalizują ulicę „od ściany do ściany”. 

 

Na całej długości remontowanego odcinka ul. Nowowiejskiej, tj. od pl. Zbawiciela do pl. Politechniki zostaną ułożone nowe płyty chodnikowe. Wjazdy do posesji i miejsca postojowe pokryje szara kostka granitowa. Kostką granitową będą wyłożone także nowe wyspy na wlotach ul. Polnej i ul. Nowowiejskiej (od strony al. Niepodległości) na pl. Politechniki. Przy pl. Politechniki pojawi się więcej zieleni, powiększy się chodnik. Będzie nowe przejście dla pieszych, z drugiej strony platformy przystankowej. Na modernizowanym odcinku ulicy zostaną ustawione charakterystyczne, żeliwne słupki typu „Syrenka”.

 

Pasażerom tramwajów przyjemniej będzie oczekiwać na tramwaj i łatwiej do niego wsiąść. Wyniesione ponad powierzchnię chodników, długie platformy przystankowe – dwie przy pl. Politechniki (45 m długości) i po jednej z każdej strony skrzyżowania z ul. Waryńskiego (ok. 60 m długości) – będą miały nawierzchnię z szarych płyt granitowych o wymiarach 40x40 cm z pasem płyt z wybrzuszeniami dla niewidomych. Na wszystkich czterech platformach przystankowych staną nowe wiaty. Będą to tzw. wiatry konserwatorskie o przeszklonej konstrukcji, takie same jak w Alejach Ujazdowskich.

Zobacz na mapie

Pliki do ściągnięcia

  1. Informacja prasowa (plik: Remont_ul._Nowowiejskiej.pdf, rozmiar pliku: 27.16 KB)