Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Niedługo będą wakacje i "Lato w mieście"

opublikowany: poniedziałek, 18. czerwca 2012 - 16:04, Robert Trzaska
Plakat "Lata w Mieście" Plakat "Lata w Mieście"

Już po raz kolejny, w trakcie wakacji ruszy akcja "Lato w mieście" organizowana przez Urząd m. st. Warszawy. Potrwa od 2 lipca do 31 sierpnia. Rozpocznie ją, 5 lipca, impreza inaugurująca w parku Sowińskiego na Woli.


Myślę, że dla tych dzieci, które nie wyjeżdżają z miasta, bądź wyjeżdżają tylko na część wakacji, oferta „Lata w mieście” jest szeroka i interesująca. Do dyspozycji są placówki sportowe, edukacyjne, domy kultury, biblioteki. Współpracuje z nami szereg różnych organizacji, takich jak Muzeum Narodowe, Centrum Nauki Kopernik, czy też Ogród Zoologiczny, a o bezpieczeństwo dba straż miejska. Jesteśmy przygotowani na kilkanaście tysięcy dzieci dziennie. - zaznaczył wiceprezydent stolicy Włodzimierz Paszyński.

W trakcie całych wakacji dzieci będą mogły uczestniczyć także w różnorakich zajęciach, jak np. zwiedzanie fabryki krówek w Milanówku, gdzie dzieci będą miały okazję obserwować cały proces przygotowywania krówek czy zabawa w indiańskiej wiosce.

Środki finansowe, około 8 mln zł, na akcję "Lato w mieście” pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy.

Pliki do ściągnięcia

  1. Program "Lato w Mieście" - informacja prasowa (plik: info_dla_prasy_2012.doc, rozmiar pliku: 274 KB)
  2. Program „Lato poza miastem” - informacja prasowa (plik: info_lato-poza_2012.doc, rozmiar pliku: 243 KB)
  3. Bezpłatna komunikacja - informacja ZTM (plik: latem_po_miescie_bezplatnie_informacja_prasowa.doc, rozmiar pliku: 263.5 KB)