Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Naprawiamy recyklomat

opublikowany: poniedziałek, 15. lipca 2019 - 9:26, Magdalena Łań
Recyklomat na pl. Bankowym fot. Recyklomat na pl. Bankowym

Recyklomat, który stanął przy pl. Bankowym wymaga wymiany uszkodzonej części, która skanując rozpoznaje odpady – szkło, plastik czy aluminium. Awaria jest wynikiem aktu wandalizmu – mimo komunikatu ostrzegawczego, wyświetlanego na maszynie, użytkownicy dokładali do komory zgniecione butelki.


Dziś (15 lipca) serwis dostarczy i zamontuje części zamienne, tak, by warszawiacy mogli jak najszybciej skorzystać z urządzenia. Przypomnijmy, że według instrukcji i podawanych komunikatów, butelki oraz puszki powinny być w pierwotnym kształcie w momencie oddawania ich do recyklomatu. Liczymy, że mieszkańcy będą odpowiedzialnie korzystać z urządzeń i kierować się wskazówkami wyświetlanymi na monitorze.

Dwa recyklomaty na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej to pierwsze z dziesięciu maszyn, które stolica otrzymała od firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia. Do maszyn będzie można wrzucać plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki. Wystarczy uruchomić aplikację „ETS Portfel” na smartfonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się ECO-punkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę:  rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego czy zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol.  Aplikacja, służącą do zbierania ECO-punktów, jest dostępna w systemie Android (do pobrania tutaj) i iOS (do pobrania tutaj).