Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Dzieci napisały listy dla Ziemi

opublikowany: wtorek, 15. kwietnia 2014 - 8:21, Magdalena Łań
Na dziedzińcu stołecznego Ratusza rozpoczęła się ogólnopolska akcja Listy dla Ziemi. Fot. R. Motyl Na dziedzińcu stołecznego Ratusza rozpoczęła się ogólnopolska akcja Listy dla Ziemi. Fot. R. Motyl

Na dziedzińcu stołecznego Ratusza rozpoczęła się ogólnopolska akcja Listy dla Ziemi. Pracownicy urzędu wraz z dziećmi z warszawskich szkół napisali apel do dorosłych. Dotyczył dbania o czystość powietrza.


Dzieci przekażą napisane listy swoim rodzicom. Wszystko po to, by zwrócić uwagę, że każdy z nas codziennym zachowaniem może chronić środowisko.

Warszawa daje doskonałe warunki do ekologicznych zachowań. Mieszkańcy mogą korzystać z dobrze zorganizowanego, niskoemisyjnego transportu miejskiego, jednego z najlepszych na świecie systemów roweru publicznego czy wygodnych parkingów Park and ride. Dzięki temu z łatwością możemy dbać o ograniczenie emisji spalin – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla najmłodszych oraz prezentacja Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej – samochodu wyposażonego w wiatraki i panele słoneczne, które zasilą pracownię komputerową znajdującą się w jego wnętrzu.

Do końca kwietnia Listy dla Ziemi ma napisać kilkaset tysięcy uczniów z ponad 300 gmin w całej Polsce. W zeszłym roku dzieci zaniosły do domów ponad 500 tysięcy listów.