Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

„Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport” – zapraszamy na konferencję

opublikowany: wtorek, 10. września 2019 - 16:00, Tomasz Demiańczuk
„Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport” – zapraszamy na konferencję „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport” – zapraszamy na konferencję

Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Trwa rejestracja uczestników.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu tradycyjnie odbywa się od 16 do 22 września. Jego podstawowym celem jest promocja ekologicznych form podróżowania, a najbardziej znanym elementem jest przypadający na 22 września „Dzień bez samochodu”. Tydzień ten tradycyjnie wypełniony jest działaniami, które popularyzują korzystanie z komunikacji miejskiej, roweru czy poruszanie się pieszo. Korzyści jakie płyną z korzystania ze zrównoważonego transportu to m.in. oszczędność czasu, poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także jakości powierza, jak również możliwość tworzenia przyjaznej przestrzeni miejskiej dostępnej dla wszystkich.

Działaniom promocyjnym i edukacyjnym towarzyszą także wydarzenia popularnonaukowe. Jednym z nich jest konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”, która odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro). W wydarzeniu organizowanym przez m.st. Warszawę wezmą udział zarówno naukowcy, eksperci, jak i praktycy. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego trwają do środy, 11 września, do końca dnia.

Prezentacje będą przedstawiane w trzech blokach i dotyczyć będą zagadnień zrównoważonego transportu, rewitalizacji miast, uspokajania ruchu oraz zwiększania dostępności przestrzeni miejskiej. Oprócz przedstawicieli Warszawy, wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele magistratów z Łodzi i Sopotu, a także Politechniki Krakowskiej. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.00, a prezentacje i panele dyskusyjne planowane są w godz. 10.00-16.00. Ze szczegółowym planem konferencji można zapoznać się tutaj.