Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Kulturoteka powstaje w Radości – wmurowanie kamienia węgielnego

opublikowany: piątek, 2. marca 2018 - 15:36, Magdalena Łań

W poniedziałek, 5 marca o godz. 9.00, zapraszamy przedstawicieli mediów na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej kulturoteki, która powstaje w wawerskiej Radości. Uroczystość odbędzie się na terenie budowy (róg ul. Panny Wodnej i Powojowe).


W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz m.st. Warszawy i dzielnicy Wawer.

W kulturotece  znajdzie się sala prób muzycznych, czytelnia, kącik internetowy, kawiarenka i sale wielofunkcyjne, w których będą organizowane nowoczesne zajęcia muzyczne i plastyczne dla najmłodszych. Do budynku przy ul. Panny Wodnej i Powojowej przeniosą swoje siedziby filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Radości. Budynek ma być gotowy do października 2018 r. Kosztu budowy to ponad 2,7 mln zł.

Dzielnica Wawer wzbogaci się o trzy nowoczesne kulturoteki, czyli biblioteki naszych czasów. Nowe obiekty połączą w sobie funkcję biblioteki i placówek kultury. Na inwestycję miasto przeznaczyło 12 milionów złotych, placówki będą gotowe w 2018 roku. Kulturoteki powstaną na osiedlu Radość (ul. Panny Wodnej/ul. Powojowa), Falenica (ul. Patriotów/ul. Walcownicza) i Wawer (ul. Błękitna/ul. Solidna).