Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

'Kot Przyjacielem małego Warszawiaka'

opublikowany: czwartek, 27. maja 2004 - 1:01,

Zapraszamy serdecznie na pokaz kotów rasowych z okazji obchodów Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się w dniach 29 i 30 maja, w PKiN


"Kot Przyjacielem małego Warszawiaka” pod takim hasłem w dniu 29 i 30 maja 2004 r. w godzinach 10 – 17.00 odbędzie się W Pałacu Kultury i Nauki pokaz kotów rasowych z okazji obchodów Dnia Dziecka.

Impreza będzie doskonałą okazją na poznanie przez dzieci kocich piękności, poznanie ich ras, sposobów utrzymywania kotów oraz przybliżenie i edukację świadomej adopcji zwierząt.

W trakcie pokazu zorganizowany będzie konkurs plastyczny pod hasłem "Mały Warszawiak przyjacielem kota”. Organizatorzy przewidzieli dyplomy dla wszystkich uczestników oraz puchary i medale za pierwsze miejsce. Wszystkie prace plastyczne zostaną zaprezentowane Warszawiakom w siedzibie Urzędu Miasta na Pl. Bankowym i ul. Miodowej.

W czasie trwania imprezy rodzice jak i dzieci będą mogli kupić akcesoria do pielęgnacji kotów, psów i innych domowych zwierząt w stoiskach z akcesoriami oraz uzyskać bezpłatną poradę weterynaryjną. Dyżur lekarzy weterynaryjny będzie trwała przez cały pokaz.

W trakcie pokazu odbędzie się również kwesta na pomoc zwierzętom w Schronisku na Paluchu. Kwesta przeprowadzona będzie przez wolontariuszy

Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy.

Organizatorami pokazu kotów są:
- Dorota Będkowska Pełnomocnik Prezydenta ds.Zwierząt
- Biuro Promocji Miasta m.st. Warszawy
- Biuro Imprez i Targów Pałacu Kultury i Nauki
- XIV i I Oddział Stowarzyszenia Kotów Rasowych