Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Finał World of Tanks po raz drugi w Warszawie

opublikowany: środa, 28. stycznia 2015 - 13:36, Tomasz Demiańczuk
Finał World of Tanks po raz drugi w Warszawie Finał World of Tanks po raz drugi w Warszawie

Warszawa znów stanie się areną walk czołgów, samobieżnych dział polowych oraz niszczycieli czołgów. Na szczęście bitwy toczone będą jedynie wirtualnie. W weekend, 25-26 kwietnia, stolicę ponownie odwiedzą najlepsi cyberatleci z całego świata by rywalizować w Mistrzostwach Świata World of Tanks.


Już po raz drugi globalne finały Ligi Wargaming.net, Grand Finals 2015 obędą się w Warszawie. Stolicę odwiedzi 12 najlepszych drużyn z całego świata, aby na żywo i przed publicznością, wyłonić mistrzów świata w World of Tanks.

Bardzo się cieszę, że Warszawa już po raz drugi gościć będzie najlepszych zawodników gry World of Tanks – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m. st. Warszawy. – Dzięki dobrej współpracy, a także wyśmienitej atmosferze, jaka panowała podczas ubiegłorocznych rozgrywek, organizatorzy ponownie zdecydowali się wybrać stolicę na gospodarza finałów. Decydujące zmagania najlepszych graczy tej jednej z najpopularniejszych eSportowych gier na świecie, zgromadziły w ubiegłym roku tłumy kibiców, mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie. Organizacja tego wydarzenia to dla Warszawy niewątpliwe wyróżnienie, które podkreśla otwartość i nowoczesność naszego miasta – dodaje.

Mistrzostwa Świata World of Tanks - Grand Finals 2015 w Warszawie odbędą się w sobotę i niedzielę, 25-26 kwietnia w hali EXPO XXI (ul. Prądzyńskiego12/14). Finały to wydarzenie w pełni darmowe dla publiczności. Odwiedzający mogą liczyć na możliwość zdobycia wielu unikatowych nagród związanych z tą popularną grą komputerową.

Wraz ze startem regionalnych kwalifikacji do turnieju głównego, przedstawione zostały nowe zasady rywalizacji bazujące na ataku i obronie. Nowy format rozgrywek powstał przy współpracy z profesjonalnymi graczami eSportowymi. Zarówno atakując, jak i broniąc, drużyny muszą aktywnie rywalizować, co wpłynie pozytywnie na dynamikę bitew. Wyeliminowano remisy, a to sprawi, że zwycięski zespół wygrywa całą pulę.

Przygotowania do największych zawodów eSportowych w historii ligi Wargaming.net już się rozpoczęły - mówi Mohamed Fadl, dyrektor eSportu w firmie Wargaming na Europę i Amerykę Północną. – Zmodyfikowane zasady gry zmienią oblicze eSportu w World of Tanks. Wkrótce ujrzymy na żywo najlepszych cyberatletów, którzy zmierzą się ze sobą w Mistrzostwach Świata.

W zeszłym roku liga Wargaming.net w World of Tanks zachęciła do rywalizacji ponad 200 000 zawodowych graczy z całego świata, a w jej ramach zorganizowano ponad 1 000 turniejów eSportowych.

Partnerem finałów jest miasto stołeczne Warszawa

Więcej informacji o wydarzeniu: www.thegrandfinals.com