Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera - konferencja prasowa

opublikowany: środa, 14. sierpnia 2019 - 15:56, Magdalena Łań

We wtorek, 20 sierpnia o godz. 11.00 zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową XVI Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera (restauracja St. Antonio, ul. Senatorska 37, przy Teatrze Żydowskim).


W spotkaniu weźmie udział m.in. Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w konferencji lub/i akredytacją na wydarzenie prosimy o wypełnienie formularza do piątku, 16 sierpnia. Więcej informacji na stronie.
Festiwal Warszawa Singera to święto muzyki, teatru, literatury i sztuk wizualnych. Każda edycja festiwalu to ponad 150 wydarzeń – koncertów, spektakli, małych form teatralnych, wykładów, dyskusji, spotkań. Do udziału w festiwalu zapraszani są zarówno twórcy z dużym dorobkiem artystycznym, jak i młodzi artyści zafascynowani bogactwem kultury żydowskiej Na festiwalowe dni do stolicy Polski przyjeżdżają najznakomitsi przedstawiciele kultury żydowskiej z całego świata: z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Francji, Belgii, Kanady, Danii czy Węgier. Przez 9 dni będzie można poznać nie tylko historię, tradycję i kulturę żydowską, ale też najnowsze nurty w sztuce i muzyce żydowskiej. Program XVI Festiwalu Kultury Żydowskiej (24 sierpnia – 1 września).
Festiwal odbywa się pod patronatem prezydenta stolicy, jest realizowany dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy.