Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Drogowe zmiany przed majówką

opublikowany: środa, 24. kwietnia 2019 - 15:37, Konrad Klimczak

W piątek, 26 kwietnia, wieczorem kierowcy pojadą nowo wybudowanymi wiaduktami ul. Marsa nad torami kolejowymi oraz przejadą estakadą z ul. Marsa na Żołnierską. W najbliższych dniach otwarte zostaną także ulice Sokola, Strzelecka i Targowa.


Otwarte estakady na Marsa

W piątek, 26 kwietnia, ok. godz. 22.00 kierowcy pojadą nowo wybudowanymi estakadami w ciągu ul. Marsa. Otwarte zostaną dwa wiadukty nad torami kolejowymi (pomiędzy ulicami Chełmżyńską i Naddnieprzańską). Kierowcy będą mieli na razie do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Równocześnie udostępniona kierowcom zostanie estakada, dzięki której będzie można bezkolizyjnie pojechać z ul. Marsa (od strony Trasy Siekierkowskiej) w ul. Żołnierską.  

Wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej skupi się teraz na pracach na węźle z ul. Strażacką. Od piątku, 26 kwietnia od ok. godz. 23.00 do poniedziałku, 29 kwietnia, rano będzie układał ostatnie warstwy nawierzchni na budowanym wiadukcie nad torami kolejowymi oraz jezdni przebiegającej pod nim. Na potrzeby tych prac ul. Strażacka zostanie zamknięta pomiędzy ul. Stężycką a Zesłańców Polskich. Ruch w ciągu ul. Żołnierskiej będzie odbywał się bez utrudnień. Objazdy zamkniętej ulicy zostaną poprowadzone ulicami Marsa – Chełmżyńska lub I. Paderewskiego – Czwartaków.

Otwarte ulice na Pradze

Na ul. Targowej w rejonie stacji Dworzec Wileński w czasie budowy metra powstał szyb, którym zostały wyjęte spod ziemi tarcze drążące tunele. Budowniczowie metra kończą swoje prace w tym rejonie i dzięki temu w czwartek, 25 kwietnia, ok. godz. 22.00  wróci ruch pomiędzy ulicami Wileńską i 11 Listopada. Otwarte zostaną jezdnia, chodniki i drogi dla rowerów. Na podstawowe trasy wrócą autobusy linii: 166, 169, 170, 338, N03, N14, N64 i będą się zatrzymywały na przystankach Inżynierska 02 i 06. Dobiegają końca również prace przy budowie stacji metra Szwedzka. We wtorek, 30 kwietnia, ok. godz. 12.00 otwarta będzie ul. Strzelecka za ul. Szwedzką.

Natomiast w poniedziałek, 29 kwietnia ok. godz. 21.00 otwarty zostanie fragment ul. Sokolej łączący ul. J. Zamoyskiego z Targową. Jadący od strony mostu Świętokrzyskiego będą mogli pojechać prosto do Targowej. Wygodniej będzie można także skręcić z ul. Targowej bezpośrednio w stronę mostu.

Roboty na Marynarskiej i Postępu

Przed Wielkanocą otwarta dla ruchu została północna jezdnia ul. Marynarskiej – ruch odbywa się już po obydwu jezdniach. Wykonawca musi jednak dokończyć prace i dlatego od piątku, 26 kwietnia od ok. godz. 7.00 do wtorku, 7 maja, nastąpią czasowe wyłączenia jednego z trzech pasów jezdni prowadzącej w kierunku ul. Żwirki i Wigury. Natomiast od piątku, 26 kwietnia, od ok. godz. 18.00 do piątku, 10 maja, wykonawca będzie pracował przy konstrukcji jezdni i budowie kanalizacji na ul. Postępu. W tym czasie na ul. Postępu na odcinku pomiędzy budynkiem nr 19 a ul. Marynarską będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Marynarskiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ul. Wołoską do ul. Domaniewskiej. Jadący ul. Postępu od strony ul. Cybernetyki nie będą mogli przejechać przez skrzyżowanie z ul. Marynarską – będą musieli skręcić w prawo w kierunku ul. W. Rzymowskiego.

Pierwsze frezowanie

W tygodniu obejmującym majówkę warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczną sezon frezowań, czyli szybkich remontów nawierzchni jezdni. Pierwszy taki remont w tym roku obejmie skrzyżowanie ulic Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej. Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym, od wtorku, 30 kwietnia, od godz. 22.00 do czwartku, 2 maja, do godz. 21.00 zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Radzymińskiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na drugiej jezdni. W drugim etapie, od czwartku, 2 maja, od godz. 21.00 do niedzieli, 5 maja, do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Radzymińskiej.