Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Budżet obywatelski – gala ogłoszenia wyników

opublikowany: środa, 2. października 2019 - 16:22, Beata Wiśniewska

W czwartek, 3 października, o godz. 18.00 (Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, sala Marmurowa) zapraszamy na galę ogłoszenia wyników głosowania w budżecie obywatelskim. Podczas wydarzenia poznamy projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku.


- W tej edycji zagłosowało ponad 100 tys. warszawiaków i warszawianek! Dziękuję wszystkim, którzy oddali swoje głosy i wsparli propozycje mieszkańców, ale także pomysłodawcom, urzędnikom i radnym - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

Od 6 do 23 września warszawianki i warszawiacy mogli głosować na propozycje zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Decydowali, na co przeznaczyć pieniądze z kasy miasta. Spośród 1425 pomysłów mieszkańców poddanych pod głosowanie wybrali te, które zostaną zrealizowane przez stołeczny ratusz.

Zachęcaliśmy do głosowania
Miasto prowadziło kampanię informacyjną, zachęcającą mieszkańców do udziału w głosowaniu. Na początku września wystartowały różnego rodzaju działania promujące głosowanie w budżecie obywatelskim. Na warszawskich ulicach pojawiły się autobusy z postaciami z tegorocznej kampanii przypominające o terminie głosowania, na ekranach w komunikacji miejskiej wyświetlany jest spot o etapie głosowania, po Wiśle pływała infoBarka, na której animatorzy przybliżali warszawiakom ideę budżetu i zachęcali do włączenia się w to przedsięwzięcie.

W ostatnich dniach głosowania w przestrzeni miejskiej pojawili się animatorzy w strojach nawiązujących do postaci z kampanii informacyjnej. Przypominali o kończącym się głosowaniu. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się również projektodawcy i mieszkańcy, którzy przekazywali informacje o głosowaniu i zachęcali innych do oddania głosu na poszczególne projekty.

Ogłoszenie wyników można również oglądać online. Informacja pojawi się na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl