Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Blisko 140 stołecznych szkół w świecie Minecraft

opublikowany: czwartek, 6. maja 2021 - 12:00, Konrad Klimczak
Blisko 140 stołecznych szkół w świecie Minecraft Blisko 140 stołecznych szkół w świecie Minecraft

Nabór zakończony. W projekcie WawaCraft, czyli wirtualnych lekcjach w świecie Minecraft weźmie udział ponad 10,5 tys. uczniów z samorządowych placówek oświatowych.


- Dziękuję za zainteresowanie naszym projektem, stworzonym we współpracy z Microsoft Polska i Mindcloud. Aż 138 placówek, 328 nauczycieli i ponad 10,5 tys. uczniów to wspaniały wynik. Życzę wszystkim dobrej zabawy i wielu twórczych inspiracji podczas wirtualnych lekcji – mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Projekt WawaCraft jest realizowany w ramach dynamicznie rozwijanej platformy cyfrowej Eduwarszawa.pl, która ma już ponad 200 tys. użytkowników (stołecznych uczniów i nauczycieli). W jego trakcie zostanie zaprezentowane zastosowanie gry Minecraft: Education Edition w nauczaniu zdalnym i stacjonarnym na różnych przedmiotach.

Wezmą w nim udział nauczyciele i uczniowie (w wieku 10-16 lat) warszawskich samorządowych szkół i placówek oświatowych. Uczestnicy otrzymają pakiet map i scenariuszy lekcji o tematyce varsavianistycznej, a także z zakresu informatyki, chemii czy nauk ekologicznych lub innych związanych z przedmiotem nauczania. Zapewniono też tematyczne szkolenia online oraz wsparcie ekspertów. 11 i 13 maja odbędą się webinary dla zainteresowanych nauczycieli  – jak prowadzić zajęcia z użyciem Minecraft: Education Edition. Zwieńczeniem projektu będzie konkurs dla zespołów szkolnych (nauczyciel i grupa uczniów) - „Najciekawsza mapa edukacyjna WawaCraft”. Regulamin zostanie ogłoszony w połowie maja. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone i udostępnione jako materiał dydaktyczny dla warszawskich placówek edukacyjnych.

Kolejne etapy projektu:

  • 11 i 13 maja  - webinarium dla nauczycieli
  • maj – czerwiec - realizacja zajęć szkolnych z użyciem Minecraft: Education Edition
  • maj - czerwiec - konkurs mający na celu stworzenie własnych map edukacyjnych

Materiały szkoleniowe Microsoft nt. wykorzystania Minecraft w edukacji znajdują się na stronie: https://aka.ms/KursyMinecraft.

Więcej informacji: http://edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/wawacraft