Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Biennale Warszawa - konferencja prasowa

opublikowany: wtorek, 16. stycznia 2018 - 6:30, Tomasz Demiańczuk

We wtorek, 16 stycznia, o godz. 11.00 (ul. Mokotowska 29a, wejście od ul. Marszałkowskiej) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową poświęconą Biennale Warszawa - nowej formule Teatru „Scena Prezentacje".


Udział w konferencji prasowej wezmą:

  • Tomasz Thun-Janowski dyrektor stołecznego Biura Kultury,
  • Paweł Wodziński dyrektor Teatru "Scena Prezentacje",
  • Bartosz Frąckowiak zastępca dyrektora Teatru "Scena Prezentacje",
  • Agata Siwiak kuratorka programu RePrezentacje 2017/18,
  • Piotr Grzymisławski kurator ds. projektów badawczych i wydawniczych,
  • Jan Sowa kurator programu dyskursywnego i badań,
  • Joanna Krakowska, Przemysław Wielgosz kuratorzy współpracujący.

Biennale Warszawa otwiera siedzibę i rozpoczyna stały program
Wykładem Jana Sowy „Sztuka nie bycia rządzonym”, czyli demokracja jako forma życia we wtorek, 16 stycznia rozpocznie działalność Biennale Warszawa. To nowa formuła Teatru „Scena Prezentacje”, wprowadzająca model działania charakterystyczny dla instytucji publicznej nowego typu, łączącej działalność badawczą, aktywistyczną i artystyczną. Otwarty wykład rozpocznie się o godzinie 18.00 w nowej siedzibie instytucji przy ulicy Mokotowskiej 29a (wejście przez podwórze od ulicy Marszałkowskiej). Wykład rozpocznie cykl Solidarność 2.0, w ramach którego odbędzie się szereg spotkań i wykładów, m.in. z Joanną Pawluśkiewicz i Jakubem Rokiem, aktywistami zaangażowanymi w obronę Puszczy Białowieskiej (23 stycznia), z Kubą Szrederem (ASP Warszawa), którego wykład Z dołu, z góry i na wskroś. Artystyczne instytucje dóbr wspólnych odbędzie się 6 lutego. Wstęp wolny.

Kolejny cykl, który startuje dzień po otwarciu siedziby Biennale Warszawa, 17 stycznia, to Antropologia planetarnej urbanizacji Kacpra Pobłockiego. Seminarium skierowane jest do badaczek i badaczy miejskich zainteresowanych udziałem w całorocznym przedsięwzięciu. Trwa rekrutacja. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.biennalewarszawa.pl.

Teatr "Scena Prezentacje" działający pod marką Biennale Warszawa to instytucja kultury Miasta Stołecznego Warszawy. Dyrektorem w październiku ub.r. został Paweł Wodziński, jego zastępcą Bartosz Frąckowiak.

Biennale Warszawa to nowa formuła Teatru „Scena Prezentacje”, wprowadzająca model działania charakterystyczny dla instytucji publicznej nowego typu, łączącej działalność badawczą, aktywistyczną i artystyczną. To także nazwa nowego transdyscyplinarnego i międzynarodowego wydarzenia kulturalno-politycznego, tworzonego w Warszawie, którego pierwsza edycja odbywa się w latach 2017/2019. Jest ono realizowane zarówno w ramach stałego programu, jak i kilkutygodniowego festiwalu, zamykającego dwuletni cykl pracy. Biennale Warszawa to nazwa programu, którego celem jest gromadzenie i porządkowanie wiedzy na tematy związane ze współczesną kulturą, sztuką, ale także polityką, ekonomią, sprawami społecznymi. W jego ramach tworzymy i poddajemy refleksji nowe idee artystyczne, polityczne, społeczne, ekonomiczne, a także wypracowujemy alternatywne modele działania w postkryzysowym świecie.