Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Duże problemy z rejestracją pojazdów – ministerialny system nie działa sprawnie

opublikowany: 20 lis 2017 - 10:57, Izabela Sikorska

W związku z wadliwym działaniem systemu - uruchomionego przez Ministerstwo Cyfryzacji - CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), występują duże trudności z rejestracją pojazdów. Problemy te nie są zależne od Urzędu m.st. Warszawy.


W poniedziałek, 13 listopada, Ministerstwo Cyfryzacji na terenie całego kraju wprowadziło system CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) w części obejmującej ewidencję pojazdów. System ten działa jednak wadliwie. Dlatego też obsługa mieszkańców, chcących zarejestrować swoje pojazdy, przebiega mniej sprawnie niż dotychczas. Utrudnienia te nie są zależne od Urzędu m.st. Warszawy. W minionym tygodniu, tylko w Warszawie powstało 3500 zaległych spraw – wyłącznie z zakresu ewidencji pojazdów. Zanim Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło nowy system, pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich dziennie rejestrowali około 1400 aut. Obecnie jest to ok. 600.

W związku z powyższym, prosimy mieszkańców o cierpliwość oraz jeśli to możliwe o odłożenie rejestracji samochodów do czasu, aż Ministerstwo Cyfryzacji usprawni działanie systemu.