Warszawskie Opowieści czyli spotkanie z legendą w ratuszu


Kolejny raz wszystkich małych i dużych mieszkańców Warszawy zapraszamy na wydarzenie "Warszawskie opowieści”, WSTĘP BEZPŁATNY.


Cykl naszych spotkań to legenda o warszawskim Bazyliszku w całkiem nowej odsłonie! Spotkania odbywać się będą w soboty w kolejnym wyjątkowym miejscu w Warszawie. Tym razem zapraszamy do Sali Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki. Sala ta jako pierwsza z pałacowych sal otrzymała własne imię. Uczczono w ten sposób pamięć twórcy projektu Pałacu Kultury i Nauki prof. Lwa Rudniewa.

W czasie każdego spotkania dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym połączonym z warsztatami plastyczno - ruchowymi. Spektakl „W poszukiwaniu Bazyliszka” w wykonaniu Teatru Puszka inspirowany jest wierszowaną baśnią autorstwa Jana Knothe pt. „Bajka o bazyliszku”. Bajka w zabawny sposób opowiada jedną z najpopularniejszych legend warszawskich.

Każde stare miasto ma swoje tajemnice i legendy. Nie inaczej jest w Warszawie – stolicy, która kryje w swych podziemiach studnię ze złotą kaczką, tajemnicze źródło na Rynku Nowego Miasta, czy też straszliwego smoka w piwnicach jednej z kamienic na starówce. Czy jednak Bazyliszek na pewno mieszkał na Krzywym Kole? Czy rzeczywiście zamieniał niepokojących go ludzi w kamień? Skąd wzięła się ta legenda? A może mieszkał zupełnie gdzie indziej? Może znajdziemy go w podziemiach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie? Może kryje się tam do dnia dzisiejszego? Zabierzemy was w niezwykłą podróż. Podróż w czasie. Podróż, która przeniesie was do malowniczego średniowiecza, kiedy to Warszawa była niewielkim grodem na brzegu Wisły...
Wykorzystując trójwymiarowe dioramy oraz papierowe lalki, na oczach widza zbudujemy makietę starej Warszawy. Odtworzymy klimat ówczesnego rynku oraz opowiemy o „straszliwym smoku” nazywanym Bazyliszkiem, który siał postrach wśród pierwszych mieszkańców miasta Po spektaklu zaprosimy dzieci i dorosłych do magicznego świata papierowych lalek. Wykonamy zestaw bohaterów występujących w przedstawieniu. Każde dziecko, w domu będzie mogło przygotować własny mini-spektakl.
Drugą część warsztatów poświęcimy na gry i zabawy ruchowe związane tematycznie z treścią przedstawienia.

Spotkania organizowane będą w dwóch grupach wiekowych 2,5-5 lat i 5-8 lat:

Dla dzieci 2,5-5 lat – spektakl i warsztaty plastyczno - ruchowe (prosimy o zabranie obuwia na zmianę):
-12 stycznia, 9 lutego oraz 16 marca 2019 r. w godzinach 11.00-13.00

Dla dzieci 5-8 lat – spektakl i warsztaty plastyczno-ruchowe (prosimy o zabranie obuwia na zmianę):
-26 stycznia, 23 lutego oraz 23 marca 2019 r. w godzinach 11.00-13.00

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (pl. Defilad 1)
wejście do Sali Rudniewa, wejście główne, od ul. Marszałkowskiej. IV piętro.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rejestracji.
Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek poprzedzający planowany spektakl.


Brak aktywnych rejestracji.