Warszawskie Opowieści czyli spotkanie z legendą w ratuszu


Już kolejny raz mamy zaszczyt zaprosić wszystkich małych i dużych mieszkańców Warszawy na szczególne wydarzenie "Warszawskie opowieści".

Cykl naszych spotkań to legendy warszawskie w nowej odsłonie! Spotkania odbywają się w soboty w kolejnym wyjątkowym miejscu w Warszawie. Tym razem zapraszamy do Sali Warszawskiej w Pałacu Kultury i Nauki. To szczególne miejsce, ponieważ w tej sali stołeczny samorząd organizuje od lat swoje obrady. To tu wybierano kolejnych prezydentów Warszawy. Tu zapadają decyzje o kierunkach rozwoju stolicy.

W czasie każdego spotkania dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym połączonym z warsztatami plastycznymi. Spektakl „Teatr Cieni mistrza Polikarpa” w wykonaniu Teatru Puszka, powstał na bazie trzech legend o syrence warszawskiej, Bazyliszku oraz o złotej kaczce.

Mało kto wie, że są na świecie cienie, które do nikogo nie należą. Cienie samotne, zagubione i zupełnie niczyje. Takie właśnie opuszczone cienie zbiera niezwykły kolekcjoner: mistrz Polikarp. Przygarnia je i daje schronienie. A cienie odwdzięczają mu się opowiadając baśnie, legendy i historie z odległych czasów. Bo cienie nie mają wieku. Istnieją od zawsze i pamiętają to, co zdarzyło się dawno, dawno temu. A dawno, dawno temu nie było filmu ani wideo, ani telewizji ani kin. Ludzie snuli opowieści przy blasku świec czy księżyca. Teatr cieni mistrza Polikarpa przywołuje tę atmosferę i w magiczny sposób zabiera widzów w odległy świat legend warszawskich.

Przedstawienie zrealizowane w konwencji teatru aktorskiego i tradycyjnych technik teatru cieni, w którym widz obserwuje cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów na ekran.

Po przygodach z warszawskimi legendami młodych widzów czekają też warsztaty plastyczne, podczas których najmłodsi będą mogli samodzielnie skonstruować scenę pudełkową, scenografię oraz płaskie lalki, które mają zastosowanie w klasycznym teatrze cieni.

UDZIAŁ BEZPŁATNY

UWAGA!
Wejście do Sali warszawskiej od strony „Kinoteki” - Al. Jerozolimskie.

Spotkania organizowane będą w dwóch grupach wiekowych 2,5-5 lat i 5-9 lat:

Dla dzieci 5-9 lat – spektakl i warsztaty plastyczne (prosimy o zabranie obuwia na zmianę):
- 6 i 20 października, 10 listopada w godz. 11.00 – 13.00
- 1 grudnia w godz. 11.00 – 14.30


Dla dzieci 2,5-5 lat – spektakl i warsztaty plastyczne (prosimy o zabranie obuwia na zmianę):
- 13 października, 3 i 17 listopada w godz. 11.00 – 13.00
- 8 grudnia w godz. 11.00 – 14.30


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rejestracji.
Zapisy na poszczególne wydarzenia rozpoczynać się będą najpóźniej na tydzień przed spotkaniem.


Formularz zgłoszeniowy na „Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w ratuszu”:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie m.st. Warszawy jest: Prezydent m.st. Warszawy, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa.
2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu m.st. Warszawy, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie m.st. Warszawy za pomocą adresu iod@um.warszawa.pl.
Pod tym linkiem możesz sprawdzić jakie, w świetle przepisów RODO, masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w tej sprawie.


W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu prosimy o skorzystanie z formularza anulowania biletu.