Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

A A A

Ochota na kota to punkt adopcyjno-informacyjny schroniska „Na Paluchu”, mieszczący się przy ul. Grójeckiej 79 w Warszawie. Mieszka tam kilkanaście kotów, które są widoczne zza witryny lokalu. Mieszkańcy mogą też wejść do środka, pogłaskać i osobiście poznać charakter pupili. Miłośnicy podglądają codzienne życie mruczących czworonogów także w Internecie. Inicjatywa ma na celu promowanie adopcji zwierząt. Na miejscu jest również opcja dokonania wszystkich formalności i przygarnięcia kociaka do swojego domu.

– Misją schroniska „Na Paluchu” jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i przede wszystkim znalezienie im kochającego domu. Nasz nowy projekt „Ochota na kota” zwiększa czworonogom szansę na adopcję. Dzięki temu, że otwieramy filię Palucha w środku Warszawy, wąsaci przyjaciele będą bliżej mieszkańców. Wierzę, że teraz więcej osób zdecyduje się na przygarnięcie zwierzaka właśnie ze schroniska. Spotkania z psami w ramach akcji „Adoptuj warszawiaka” przyczyniły się do sukcesu – zwierząt na Paluchu jest znacznie mniej. Liczę, że teraz będziemy bić kolejne rekordy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Wnętrze lokalu zaaranżowano tak, aby zaspokajało jak najwięcej kocich potrzeb. Dwa pokoje zostały wyposażone w drapaki, kryjówki, półeczki i inne akcesoria. Dzięki temu zwierzęta czekające na swój docelowy dom, przebywają w komfortowych warunkach. Modelowe „kocie mieszkanie”, może być inspiracją dla przyszłych właścicieli.

Warszawiacy, którzy są zainteresowani adopcją, mogą liczyć na wsparcie ze strony pracowników lokalu. Otrzymają od nich wszystkie dodatkowe informacje na temat właściwej opieki. Oprócz tego, osoby chętne do udzielenia pomocy czworonogom, dostaną wskazówki na temat form wolontariatu i darowizn.


Transmisja na żywo

Kliknij w obraz, żeby przejść do serwisu YouTube i oglądać transmisję na żywoGaleria
Kontakt

Punkt adopcyjno-informacyjny schroniska na Paluchu
ul. Grójecka 79