Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zachowania proekologiczne

opublikowany: niedziela, 22. maja 2016 (cały dzień),

Badanie zachowań proekologicznych występujących w warszawskich gospodarstwach domowych zrealizowano w listopadzie 2013 r. oraz w kwietniu 2015 r. w ramach wdrażania Planu Działań na Rzecz Zrównoważonego Zużycia Energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 roku (SEAP).


W sondażu brały udział osoby w wieku 18 lat i więcej, które  zadeklarowały, że w swoim mieszkaniu, domu interesują się zużyciem energii elektrycznej i/lub płacą rachunki za prąd. W badaniu wykorzystano technikę wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo CATI (Computer Assisted Telephone Interview). Próba gospodarstw domowych miała charakter losowo-kwotowy. Odzwierciedlała ona liczbę i strukturę gospodarstw domowych w poszczególnych dzielnicach Warszawy. W ramach badania przeprowadzono 1000 wywiadów. Celem badania było m.in. określenie, jaki odsetek warszawskich domów oszczędza bieżącą wodę, energię elektryczną, ciepło i gaz, a także korzysta z odnawialnych źródeł energii (OZE).

 

Wykonawca badania:

  • 2015 r. - ARC Rynek i Opinia
  • 2013 r. - ARC Rynek i Opinia

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania.

 

Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres: badanie@um.warszawa.pl.

Pliki do ściągnięcia

  1. Zachowania proekologiczne w warszawskich gospodarstwach domowych_2015 (plik: zachowania_proekologiczne_2015.pdf, rozmiar pliku: 727.51 KB)
  2. Zachowania proekologiczne w warszawskich gospodarstwach domowych_2013 (plik: zachowania_proekologiczne_2013.pdf, rozmiar pliku: 1621.33 KB)