Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Tożsamość Warszawy i jej mieszkańców

opublikowany: czwartek, 16. lutego 2017 - 14:16,

Głównym celem badania było uchwycenie współczesnej tożsamości warszawiaków oraz miasta, w którym mieszkają.


Tematy poruszone w badaniu to m.in.: stopień przywiązania i stosunek do Warszawy, poznanie wartości wokół których tworzona jest tożsamość, wizerunek Warszawy oraz jej mieszkańców (rdzennych vs. przyjezdnych), miejsca ikoniczne Warszawy, wartościowanie miejsc.

Badanie zrealizowano dwoma metodami:
Metoda ilościowa - badanie przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na losowo-kwotowej, reprezentatywnej próbie mieszkańców Warszawy w wieku 15 lat i więcej. Łącznie zrealizowano na terenie Warszawy 1400 wywiadów. Badanie przeprowadzono w październiku 2015 r.
Metoda jakościowa: wywiady etnograficzne oraz spacery po miejscach ważnych dla respondentów. W badaniu wzięło udział 19 mieszkańców Warszawy. Badanie przeprowadzono od października do listopada 2015 r.

Wykonawca badania: Realizacja Sp. z o.o.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania.

Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres: badanie@um.warszawa.pl

Pliki do ściągnięcia

  1. Badanie tożsamości Warszawy i jej mieszkańców – raport z badania ilościowego z elementami etnografii (plik: tozsamosc_warszawy_mieszkancy_raport.pdf, rozmiar pliku: 3552.64 KB)
  2. Warszawa w doświadczeniu mieszkańców – raport z badania etnograficznego (plik: warszawa_w_doswiadczeniu_mieszkancow_raport.pdf, rozmiar pliku: 24269.69 KB)