Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Duma warszawskiej publiczności

opublikowany: czwartek, 25. stycznia 2007 - 1:01,

- Dziękujemy! – to słowo długo skandowano po mistrzowskim popisie Doroty i Mariusza Siudków na Mistrzostwach Europy w Łyżwiarstwie Figurowym w środowy wieczór. Polska para zajęła trzecie miejsce. Wyżej oceniono pokaz pary niemieckiej i rosyjskiej, ale radość warszawskiej widowni z miejsca Polaków na podium przyćmiła wszystko – trybuny Torwaru wirowały od biało - czerwonych flag


- Dziękujemy! to słowo długo skandowano po mistrzowskim popisie Doroty i Mariusza Siudków na Mistrzostwach Europy w Łyżwiarstwie Figurowym w środowy wieczór. Polska para zajęła trzecie miejsce. Wyżej oceniono pokaz pary niemieckiej i rosyjskiej, ale radość warszawskiej widowni z miejsca Polaków na podium przyćmiła wszystko trybuny Torwaru wirowały od biało - czerwonych flag.

Polska para Dorota Zagórska (obecnie Siudek) - Mariusz Siudek wywalczyli w 1999 roku srebrny medal na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Pradze Czeskiej, a sukces ten powtórzyli rok później w Wiedniu. W 2004 roku para Zagórska - Siudek zdobyła swój trzeci medal, tym razem brązowy. Brąz w Warszawie w roku 2007, wytańczony przy dźwiekach muzyki Chopina, utwierdza dobrą passę małżeństwa Siudków. Stołeczna publiczność przyjęła go z dumą.

Zwycięzcy Aliona Savachenko i Robin Szolkovy, reprezentujący Niemcy, w wywiadzie udzielonym tuż po pokazie, który dał im pierwsze miejsce na podium powiedzieli: -"Treningi w Warszawie przebigałay w znakomitej atmosferze. Publiczność była wspaniała! A to wszystko, wraz z ciężką pracą przed mistrzostwami, zapewniło nam sukces. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Uradowani byli także Maria Petrova i Alexei Tikhonov z Rosji, zdobywcy drugiego miejsca. Medale i kwiaty wręczali im David M. Dore wice prezydent Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i Zenon Dagiel prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Sukces polskiej pary jest kolejnym, odniesionym w Europie przez Polaków w tej dyscyplinie sportu. Mieliśmy również sukcesy na Mistrzostwach Europy w konkurencji solistów - Grzegorz Filipowski zdobył w 1985 roku brązowy medal, a w roku 1989 medal srebrny. Wcześniej, u zarania istnienia PZŁ, brązowy medal Mistrzostw Europy zdobyła polska para sportowa Zofia Bilerówna - Tadeusz Kowalski, już w 1934 roku w Pradze Czeskiej.

Więcej informacji o mistrzostwa i wyniki aktualnych zmagań łyżwiarzy na internetowej stronie www.euroskate2007.pl.

A oto wyniki medalistów:
Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY, GER, 199,3 punktów
Maria PETROVA / Alexei TIKHONOV, RUS, 179,6 punktów
Dorota SIUDEK / Mariusz SIUDEK, POL, 170,9 punktów

Zdjęcia wykonała Aneta Książek.