Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Pierwszy parking "parkuj i jedź" otwarty

opublikowany: środa, 11. kwietnia 2007 - 1:01,

Wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz oraz dyrektor ZTM Leszek Ruta symbolicznie otworzyli pierwszy w Warszawie parking typu "parkuj i jedź". Znajduje się on przy ulicy Włościańskiej, niedaleko stacji metra Marymont


Wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz oraz dyrektor ZTM Leszek Ruta symbolicznie otworzyli pierwszy w Warszawie parking typu "parkuj i jedź. Znajduje się on przy ulicy Włościańskiej, niedaleko stacji metra Marymont.

Dyrektor ZTM Leszek Ruta poinformował, że jest już wybranych dziewięć kolejnych lokalizacji dla parkingów tego typu. Wkrótce dokonamy objazdu tych miejsc pod kontem trafności lokalizacji. W połączeniu z systemem parkingów realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego w rejonie Warszawy, w okresie kilku lat, powstanie sprawny system, który zachęci kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej dodał.

Wielopoziomowy parking na 400 samochodów, przez pierwsze dwa miesiące, będzie bezpłatny. Od czerwca pojazdy na nim będą mogli zostawić tylko posiadacze biletów na komunikację miejską, co najmniej dobowych. Parking będzie czynny od godz. 4.30 do 2.30 w nocy.

Kolejne parkingi zostaną otwarte przy ul. Połczyńskiej (niedaleko Ciepłowni Wola) oraz nad stacją Wilanowska. Następny powstanie razem z węzłem komunikacyjnym na Młocinach.

***

Mapa dojazdu i wyjazdu do parkingu "parkuj i jedź