Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Tlen znów w TR Warszawa

opublikowany: poniedziałek, 26. marca 2007 - 1:01,

W dniach 22-25 marca po długiej przerwie TR Warszawa zaprasza na Tlen Iwana Wyrypajewa w reżyserii Aleksandry Koniecznej.

Tlen którego premiera odbyła się w maju 2004 roku w ramach projektu Teren Warszawa, to debiut reżyserski aktorki TR Aleksandry Koniecznej, który powstał w wyniku jej pracy z uczestnikami studia aktorskiego działającego wówczas przy TR. Początkowo spektakl grany był we wnętrzach budynku naprzeciwko TR, obecnie zostaje przeniesiony na małą scenę. Jak mówi reżyserka, doświadczenia Terenu Warszawa, wolność, którą aktorzy zdobyli, grając w przestrzeniach nieteatralnych, w tej chwili jest już w nich, niezależnie od tego, gdzie grają. W spektaklu, który w marcu powraca po długiej przerwie, pojawią się tym razem także nowe twarze: w miejsce młodych Michała Sitarskiego i Piotra Ligienzy wkraczają doświadczeni aktorzy: Janusz Chabior i Lech Łotocki, co niewątpliwie nie pozostanie bez wpływu na przebieg tego i tak wciąż zmieniającego się przedstawienia.

Aleksandra Konieczna o spektaklu:
Próbowałam wyciągnąć z tego materiału prawdopodobną psychologicznie opowieść. Na wsi młody mężczyzna zabija żonę, bo zakochał się w dziewczynie z miasta. Akcja rozgrywa się już po pogrzebie - na stypie, na którą przyjeżdża nieświadoma niczego jego nowa kobieta z miasta.
To opowieść o sumieniu. Chcemy w to wierzyć, ja chcę w to wierzyć, chyba każdy chce w to wierzyć, że sumienie jest podstawowym darem natury i nie może błądzić, ale czy tak jest naprawdę?

Obsada:
Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Magdalena Popławska, Agnieszka Roszkowska / Dominika Biernat, Janusz Chabior, Jan Drawnel, Piotr Głowacki, Lech Łotocki

opieka scenograficzna Marta Skajnowska