Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

A A A
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Szanowni Państwo,

przed nami kolejna, organizowana przez m.st. Warszawa, Noc Muzeów. W tym roku spotkamy się już po raz 14. Podobnie jak Państwo czekam na nią z niecierpliwością. Noc Muzeów to marka sama w sobie, to gwarancja, że bez względu na pogodę ulice będą pełne radosnych i uśmiechniętych ludzi. To noc, podczas której Warszawa nie tylko nie zasypia, ale budzi się i odsłania jedną z setek swoich twarzy.

Mają Państwo przed sobą przewodnik po tej niezwykłej nocy. Znajdą tu Państwo 233 instytucje i ponad 300 wydarzeń. Do tegorocznej Nocy Muzeów dołączyły po raz pierwszy Galeria Figur Stalowych, Warszawskie Muzeum Tańca i Muzeum Sue Ryder oraz Hala Koszyki, gorąco przyjęta przez warszawiaków. Specjalnie w tą jedyną noc w Galerii Sztuki Po Prawej Stronie Wisły będzie można zobaczyć wystawę multi-medialną łączącą obraz, światło i muzykę, a Muzeum Sztuki Nowoczesnej w swojej nowej siedzibie Muzeum nad Wisłą zaprezentuje wystawę Syrena herbem Twym zwodnicza. Zapraszam Państwa również do udziału w grze miejskiej, w której będzie można wykazać się wiedzą o placówkach. Dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

A już 26 maja na kulturalnej mapie stolicy przybędzie bardzo ważny, a może nawet obowiązkowy, punkt do odwiedzenia. Tego dnia na Rynku Starego Miasta otworzy swe podwoje Muzeum Warszawy, ukazując dziedzictwo kulturowe i historyczne naszego miasta.

Mam wielką nadzieję, że tegoroczna Noc Muzeów będzie dla Państwa niezapomnianym kulturalnym przeżyciem

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent m.st. Warszawy

Patronat

Wydarzenia

Informacje ogólne

Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w wydarzeniu to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią, i jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują swoje często na co dzień zamknięte korytarze.

Główną rolą miasta jest wspieranie wszystkich działań promocyjnych Nocy Muzeum, w tym opracowanie i druk informatora, organizacja bezpłatnego transportu, przygotowanie i obsługa punktu informacyjnego.

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach Europy – biorą w niej udział nie tylko placówki związane z kulturą. Niemniej to właśnie do muzeów ustawiają się największe kolejki. Popularyzacja zbiorów sztuki to zadanie ambitne i ważne. Noc Muzeów ma w sobie lekkość – przez wzgląd na swoją specyfikę odbywa się w pewnej szczególnej i niepowtarzalnej atmosferze. Zapraszamy wszystkich do nocnych wędrówek i ciekawych odkryć. Tej nocy sztuka należy do nas!
Ilustracja - Warszawska Noc Muzeów 2017

Nie śpij, zwiedzaj, zagraj

II edycja gry miejskiej - "Nie śpij, zwiedzaj, zagraj!"

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Warszawie pojawi się ponownie specjalna gra miejska w aplikacji Huntly.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy 16 placówek muzealnych. Gra podobnie jak w ubiegłym roku będzie się toczyć w przestrzeni miejskiej, w obrębie zarysowanym przez wybrane instytucje.

Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą, szybkością działania i zręcznością. Wyjątkowo zabawa w aplikacji Huntly rusza tym razem już na kilka dni przed oficjalną datą Nocy Muzeów w Warszawie.

Czytaj więcej